Yüksek hızlı kapılar

Yüksek hızlı kapılar - frekans dönüştürücülü motor standart

Hörmann yüksek hızlı kapılar iç ve dış mekanda trafik akışını hızlandırmak, iç mekan ısısını korumak ve enerji tasarrufu sağlamak için ideal çözümlerdir. Hörmann ürün yelpazesi, seksiyonel  ve sarmal kapılarla kombinasyonu mümkün, dikey ve yatay açılan esnek brandalı şeffaf kapıların yanı sıra güçlü ve bakımı kolay alüminyum profilli spiral kapıları da kapsamaktadır.

Ticari binalarda endüstriyel kapılar önemli yer tutar. Bu nedenle dev bir enerji tasarruf potansiyeli de sunarlar - mevcut kapılarınızı Hörmann ürünleri ile değiştirerek elde edebileceğiniz enerji tasarrufunu "Hörmann Enerji Pusulası"nda bulabilirsiniz.

Hörmann yüksek hızlı kapıları tercih etmek için iyi nedenler

Standart güvenlik

Standart güvenlik

Temassız güvenlik

Kasaya entegreli demet fotosel emniyeti, kapı kanadının kapanma bölgesini 2500 mm'lik yüksekliğe kadar denetler. Demet fotosel emniyeti DIN EN 13241-1 güvenlik gereksinimlerini karşılar. 

Böylece kapıya başka donanımın kurulmasına ihtiyaç yoktur (örn. kapanma eşiği güvenliği veya öncü fotosel). montajı ve bakımı çok kolay Hörmann hızlı kapıların bu yüksek emniyet seviyesinden istifade edin.
 

Uzun çalışma ömrü

Uzun çalışma ömrü

Uzun çalışma ömrü ve yüksek verimlilik, standart!

Frekans dönüştürücülü motor, kapı mekaniğinin üzerindeki yükü azaltarak neredeyse aşınmasız, sessiz bir kapı hareketi sağlar.

Yüksek açılma ve kapanma hızı sayesinde işletmenizde ısı kaybı ve hava akımı azaltılmaktadır. Ayrıca yumuşak kalkış ve duruş sayesinde kapı mekaniği tamamen rahatlatılarak kapının kullanım ömrü uzatılmaktadır. Ağır, izole edilmiş kapılarda kapı hareketi yaylarla, H ve V kızaklı hızlı seksiyonel kapılarda ise aşınmasız karşı ağırlıklarla desteklenir.

Etkin ısı yalıtımı

Etkin ısı yalıtımı

Köpük dolgulu çelik paneller

Sıcak galvanizli, PU- sert köpük dolgulu çift cidarlı paneller yüksek ısı yalıtımı sağlar. Kapılar standart olarak RAL 9006 Beyaz Alüminyum renginde teslim edilir.  Panel dış yüzey ince çizgili Micrograin, iç yüzey ise Stucco dokuludur.

ThermoFrame sayesinde daha yüksek ısı yalıtımı

Isıtılan endüstriyel binalarda iyi yalıtımlı kapılara ihtiyaç vardır. Kapı kasasına kolayca ve hızlıca monte edilebilen ThermoFrame  profil kasa ile duvar arasında bir ısı bariyeri oluşturarak, ilave contalar ile birlikte yalıtımı %15'e kadar iyileştirir. ThermoFrame, 42 mm ve 67 mm kalınlığındaki panellerde opsiyonel, ISO Speed Cold 100 kapılarında ise standart teslimat kapsamındadır.
Daima net görüş

Daima net görüş

Opsiyonel cam

DURATEC sentetik camlı kapılar ağır endüstriyel ortamlardaki zor koşullarda çalışırken görüş alanlarında kayıp olmaz. Özel bir yüzey kaplaması camı temizlik izlerine ve çizilmelere karşı uzun süreli olarak korur.

67 mm panelli, izolasyonlu kapılarda alüminyum cam çerçevesini, 3 kat cam ile ısı izolasyonlu modelle temin edebilirsiniz. 42 mm panelli, izolasyonlu kapılar 2 kat cam ile teslim edilir. Hasar gören camlar çıtalar sökülerek kolayca değiştirilebilir.

SmartControl

SmartControl

SmartControl vasıtasıyla, istediğimiz zaman hızlı kapı kumandanızın teknik analizini gerçekleştirebiliriz. Hata iletileri durumunda bir Online portal üzerinden gerçek zamanlı olarak en önemli bilgilere erişebilir ve çoğu zaman hatayı hızlıca giderebiliriz. Bu sayede aşınma parçaları zamanında değiştirildiği için daha az ve daha kısa servis uygulamaları ve kısa kesintiler sayesinde masraflardan tasarruf edebilirsiniz.

Kataloglar
Videolar

HS 7030 PU: Hızlı spiral kapı.

Hızlı kapılar: SoftEdge zemin profili - Çarpmadan sonra çalışmaya devam eder.