Yükleme teknolojisi

Yükleme rampaları

Menteşeli veya sürme lipli yükleme rampaları

Hörmann yükleme rampaları, farklı araçlar ve yükleme alanları arasındaki yükseklik farkını tam olarak dengelemek için tasarlanmış çözümlerdir. Bu sayede yük tek bir yatay hareketle araca yüklenebilir veya araçtan dışarı çıkarılabilir.

Bükülme dayanımlı çelik platform konstrüksiyonu, eşit olmayan yük dağılımında bile aracın yan eğimini sorunsuz dengeler.

İki kaldırma silindirli ve bir lip silindirli güvenilir hidrolik donanım tüm durumların üstesinden gelebilir, kolay kullanılabilir ve en önemlisi güvenlidir. Kaldırma silindirlerinde otomatik acil durdurma valfleri mevcuttur. Bu sistem yükleme rampasını çok hızlı bir şekilde emniyete alır. Bu, örneğin, aracın henüz yük platformda olmasına rağmen erken hareketi halinde önemlidir.

Hörmann, verimli yükleme ve boşaltma için her yükleme durumuna yönelik doğru çözümü sunar. Hörmann satış ekibinden ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Yanaşma körükleri

Yanaşma körükleri - çepeçevre korunma

Hörmann yanaşma körükleri, yüklenecek malları dış hava koşullarına karşı korur; enerji tasarrufu sağlar; hava akımını ve böylece hastalığa bağlı personel kaybını engeller. Yükleme rampası ile kombine edildiğinde kompleks kanopi ve rampa setlerine gerek kalmaz.

Hörmann branda yanaşma körükleri, tüm araç boylarıyla uyum sağlar. Galvanizli, içe bastırılabilen şasi üzerine monte edilmiş yüksek kaliteli alınlık brandaları ve yan brandalar sağlam, esnek ve yırtılmaya dayanıklı bir konstrüksiyon oluşturur. Branda ve çerçeve elemanları kolay montaja uygun şekilde ayrı parçalar olarak üretilir. Bu şekilde yenilemeler de kolay ve düşük maliyetli olur. Özel uygulamalar için şişirilebilir yanaşma körükleri ve yastık tip yanaşma körükleri kapsamlı ürün yelpazesini tamamlar.

Yükleme odacıkları

Yükleme odacıkları - çepeçevre korunma

Doğrudan bina önüne monte edilen yükleme odacıkları sayesinde depo dış duvarlarına kadar tamamen kullanılabilir. Depolar iç rampaların kurulumu için uygun olmadığında veya rampa  çukuru açmak mümkün olmadığında, Hörmann yükleme odacıkları daima iyi seçimdir.

Komple bir yükleme odacığı, yükleme rampalı platform, duvar ve tavan kaplaması ve yanaşma körüklü yükleme açıklığından oluşmaktadır.

Isı yalıtımlı Hörmann endüstriyel kapılarla bağlantılı yükleme odacıkları, özellikle sıcaklığa karşı hassas malların yükleme işlemleri için tavsiye edilir.

Yükleme odacığı kullanımında araçlar sadece 90°'lik açıyla yanaşmak zorunda kalmadan, daha düşük açılar ile de binaya yanaşabilir. Yükleme odacıkları tek gövde veya yanyana sıralı sistem olarak da kurulabilir.

Ticari binalarda yükleme alanları önemli yer tutar. Bu nedenle dev bir enerji tasarruf potansiyeli de sunarlar - mevcut yükleme kapı ve ekipmanınızı Hörmann ürünleri ile değiştirerek elde edebileceğiniz enerji tasarrufunu "Hörmann Enerji Pusulası"nda bulabilirsiniz.

Hörmann yükleme teknolojisini tercih etmek için iyi nedenler

Sağlam yükleme rampaları

Sağlam yükleme rampaları

Sürdürebilirlik ve kalite birbirlerinden bağımsız düşünülemez. Yükleme rampaları ağır çalışma koşullarına dayanıklı olmak zorundadırlar. Bu yüzden tüm bileşenleri en üst kalite malzemelerden üretilir.
Hörmann yükleme rampaları EN 1398 standardına uygundur ve yük kapasitesi bakımından üst kriter değerleri baz alır.

Çok sağlam yassı ankrajlar, kenar köşebendindeki havalandırma boşlukları ve vidalanabilen yerleştirme köşebentler sayesinde yapıya optimum ankrajlama sağlanarak uzun ömür için en önemli koşullardan birisi yerine getirilmiş olur.
Enerji tasarruflu yükleme odacıkları

Enerji tasarruflu yükleme odacıkları

Doğrudan bina önüne monte edilen yükleme odacıkları sayesinde kapılar ısı yalıtımlı endüstriyel kapılar ile kapatılabilir. Hörmann yükleme odacıkları için daha teklif aşamasında maksimum rüzgar ve kar yüklerinin tanımlandığı modelleme değerleri sağlanabilir.

Düz olmayan zeminleri ayarlanabilir ayaklar ile dengelemek mümkündür.

Esnek körükler

Esnek körükler

Körükler yanaşan araçlara ve yükleme durumlarına optimal olarak uyarlandığı zaman verimlilikleri yükselir. Bu da geniş bir esnek çözüm yelpazesini gerektirmektedir.
Farklı çerçeve konstrüksiyonlarına sahip, katlanabilir, sağlam branda yanaşma körükleri, yanaşma sırasında hasarı önler. Şişme körükler ile farklı araç ölçülerine uyum sağlanabilir.

Sarımı açılabilir brandalar, araç yüksekliklerindeki büyük farklılıklarını da dengeler. Araçların ve konteynerlerin yerleştirilmesi sırasında hareketleri dengelemek için, teleskopik kumanda kollu veya yükselen çatı konstrüksiyonlu yanaşma körükleri tavsiye edilir.
Uyumlu kumanda sistemleri

Uyumlu kumanda sistemleri

Hörmann kapı ve yükleme ekipmanı kumanda ünitelerinin tasarım ve üretim merkezinin aynı olması birbirleriyle tam uyumlu olmalarını sağlar.  Bu sayede eşdeğer panolarda, benzer kumanda prensibi ile ve hatta aynı kablo demetlerine sahip tek bir kontrol sistemi kullanmış olursunuz.

Eğer yükleme rampası panosu kapı panosunun altına yerleştirilecek ise, her iki kumanda panosunu tek bir kompakt birime dönüştürmek mümkündür.
Kataloglar
Videolar

Küçük nakliye araçları için BBS yanaşma körüğü

Yükleme teknolojisi: Yükleme odacıkları - çepeçevre korumalı.

DOBO (Docking Before Opening the doors)

Yükleme teknolojisi: Tam uyumlu sistem.