Sarmal kapılar ve kepenkler

Ekonomik, sağlam ve güvenilir...

Hörmann alüminyum ve çelik sarmal kapılar ve sarmal kepenkler, birkaç bileşenden oluşan basit ama etkileyici yapı şekli ile oldukça ekonomiktir. Bu kapılar günlük kullanımda kendilerini defalarca kanıtlamış ürünlerdir. Sarmal kapılar ve kepenkler, kompakt şekilde lento gerisinde toplanarak montaj boşluğunun üstünde çok az yere ihtiyaç duyarlar.  Yanlarda ve tavan bölgesinde değerli kullanım alanı ziyan olmaz.

Hörmann'ın sarmal kapı ve kepenk üretimindeki uzmanlık seviyesi normal standartların çok ötesindedir. Özel çözümlerin gerçekleştirilmesi motive ve tecrübeli ekibimiz için günlük rutinin bir parçasıdır.

RollMatic sarmal kepenk sistemi, maks. 335 mm üst montaj yüksekliği ve derinliği gerektiren kompakt yapı şekliyle, özellikle dar alan koşulları olan küçük işletmeler için idealdir.

Ticari binalarda endüstriyel kapılar önemli yer tutar. Bu nedenle dev bir enerji tasarruf potansiyeli de sunarlar - mevcut kapılarınızı Hörmann ürünleri ile değiştirerek elde edebileceğiniz enerji tasarrufunu "Hörmann Enerji Pusulası"nda bulabilirsiniz.

Hörmann sarmal kapıları ve kepenkleri tercih etmek için iyi nedenler

Yenilikçi çekme yayı teknolojisi

Yenilikçi çekme yayı teknolojisi

Güvenli ve kendini kanıtlamış

Çekme yayı teknolojisi sayesinde kapının manuel açılması ve kapatılması oldukça kolaylaşır. 6000x4500 mm ölçüye kadar SB ve TGT sarmal kapı veya kepenkleri çok az bir kuvvetle hareket ettirmek mümkündür. Motor kumandalı sarmal kapı ve kepenklerde çekme yayı kapı mekaniğini korur ve motor üzerindeki yükü ve aşınmayı azaltır.

Güç sınırlaması ile çalışma emniyeti

Güç sınırlaması ile çalışma emniyeti

WA 300 R S4 / WA 300 AR S4'de standart güç sınırlaması

SB ve TGT sarmal kapılar ve kepenkler ile WA 300 R S4 motor kombinasyonu, açılma ve kapanma sırasında sağladıkları yüksek emniyet ile göze çarpmaktadır.

"Kapı-Aç" ve "Kapı-Kapat" yönlerindeki standart güç sınırlaması sayesinde, çoğu kapı perdesi ve ölçü aralığında DIN EN 12453 standart gereksinimlerini yerine getirmek için eşik kapanma ve sıkışma emniyeti kurulmasına gerek yoktur. Bu sayede kapı perdesine aşınabilen spiral kablolu sensör sistemi monte edilmesi gerekmediği için az bakım gerektirmektedir.
Hızlı ve güvenli...

Hızlı ve güvenli...

S6, frekans dönüştürücü FU motorlu donanım paketi

Decotherm perdeli DD sarmal kapı için, frekans dönüştürücü motorlu opsiyonel kumanda donanım paketi S6 ile proseslerinizi iyileştirin ve ısı kayıplarını düşürün. Bu donanım ile kapı açılma hızı 1,1 m/sn'ye kadar yükselir, ki bu neredeyse yüksek hızlı kapılarımıza eşdeğerdir. Diğer avantajları: Montaj ölçülerinin yanı sıra yatırım ve işletim maliyeti yüksek hızlı kapılara kıyasla oldukça düşüktür.

Yumuşak kalkış ve duruş sayesinde, hızına rağmen kapı hareketi sarsıntısız ve dengelidir. Böylece, kapı mekanik aksamına az yük biner ve kapı ömrü uzar. Aşınma ve hasarlara karşı korunacak şekilde hareket rayı içine yerleştirilmiş olan demet fotosel yüksek çalışma emniyeti sağlar.
Uzun ömür ve güvenlik için akılcı detaylar

Uzun ömür ve güvenlik için akılcı detaylar

Giriş kanallı ve rüzgar emniyeti kancalı, iyi düşünülmüş yapı şekli 

DD sarmal kapı raylarındaki giriş kanalı kapı perdesinin aşınmasını etkin bir şekilde azaltır. Gerekmesi halinde giriş kanalı değiştirilebilir.

Ürün tasarım özelliklerimiz kimi durumlarda birden fazla fonksiyonu yerine getirir: Sarmal kapı perdelerinde kullandığımız rüzgar emniyet kancaları, kapınızı rüzgar yüklerine bağlı hasarlara karşı korurken aynı zamanda lamellerin itilerek raydan çıkmasını da önlediğinden mükemmel bir hırsızlık emniyeti sağlar.
Kataloglar