Yana açılır seksiyonel garaj kapıları

Tasarruf edeceğiniz hacme inanamayacaksınız!

Hörmann yana açılır seksiyonel garaj kapıları, özel montaj durumları için en iyi çözümdür. Bu kapı türü, yekpare, seksiyonel ve sarmal garaj kapılarından farklı olarak yukarı doğru değil yana doğru açılır. Bu özelliği ile garajın tavanı depolama amaçlı olarak kullanılıyor ise veya kapı kanadı yapısal nedenlerden dolayı (eğri tavan, alçak lento, boru tesisatları vs.) tavanın altına yerleştirilemediği durumlarda pratik çözüm sunar.  

Hörmann yana açılır seksiyonel garaj kapılarını tercih etmek için iyi nedenler

Hafif, sessiz, sağlam

Hafif, sessiz, sağlam

Çift makara

42 mm kalınlıktaki, PU dolgulu paneller, üstte çift makara altta da yuvarlaklaştırılmış zemin rayıyla güvenli ve sağlam bir şekilde kılavuzlanır. Her iki tarafta açık konstrüksiyon sayesinde zemin rayı kolayca temizlenebilir.

Güvenilir

Güvenilir

İç ve dış parmak sıkışma emniyeti

Kapı panel geçişlerinin ve menteşelerin optimal şekillendirilmiş olmaları sayesinde parmakların yanlışlıkla sıkışması önlenir.

Çift devreden çıkarma otomatiği

Güvenilir devreden çıkarma otomatiği kapı açılırken ve kapanırken etkin haldedir. Açılma bölgesinde ve duvar rayında engeller olması durumunda kapı derhal durur.

Böylece insan ve araçların zarar görmesi engellenir.
Konforlu

Konforlu

Garaja daha hızlı giriş

Yana açılır seksiyonel kapılar insan geçişi için kısmi olarak da açılabilir. Böylece garajınıza yürüyerek girmeniz gerektiğinde kapının komple açılmasını beklemek zorunda kalmazsınız.

Otomatik kısmi açılmayla daha konforlu

Motorlu kapılarda, yaya geçişinin genişliği özel olarak ayarlanabilir.

Kontrol, uzaktan kumandanız veya kablosuz modüllü opsiyonel kapı kolu üzerinden gerçekleşir.
Emniyetli

Emniyetli

Mekanik açılma emniyeti

Davetsiz misafirlerin Hörmann otomatik kapılarına karşı hiç şansı yoktur. Garaj kapısı kapandığında açılma emniyeti, motor rayın içindeki yuvasına geçer ve kapı anında yukarı itmeye karşı kilitlenmiş ve korunmuştur.

Bu patentli kapı kilidi, tamamen mekanik olarak çalışır ve bu nedenle rakip motorların aksine, elektrik beslemesi olmadan da devreye girer. Kapının tarafındaki iki kanca, ilave olarak kapı kanadının ucunu sıkıca yan kasayla bağlar.
Güvenliği onaylı, BiSecur kablosuz sistem

Güvenliği onaylı, BiSecur kablosuz sistem

İki yönlü, yüksek güvenlikli BiSecur kablosuz sistemi, garaj ve bahçe giriş kapısı motorlarını, iç kapı motorlarını, aydınlatma ve daha fazlasını konforlu ve güvenli şekilde kontrol etmek için gelecek odaklı bir teknolojidir.

Hörmann tarafından geliştirilen, stabil, parazitsiz menzile sahip, yüksek güvenlikli BiSecur şifreleme işlemi, yabancıların kablosuz sinyalinizi kopyalamasını imkansız kılar. Bochum Ruhr Üniversitesi güvenlik uzmanları tarafından test edilmiş, online bankacılık sistemleri seviyesinde güvenli bulunmuş ve sertifikalanmıştır.
Kapı konum kontrolü

Kapı konum kontrolü

Rüzgarda veya kötü hava koşullarında,  kapının kapalı olup olmadığını kontrol etmek için kapı önüne çıkmanıza gerek yok. HS 5 BS uzaktan kumandada butona basıldığında LED'in rengi kapı pozisyonunu gösterir. Arzu ederseniz bir butona basarak* kapıyı kapatabilirsiniz. Bir kapı, ancak bu kadar rahat ve güvenli şekilde kontrol edilebilir.

* kapıya görüş olmayan kullanımlarda ilave bir fotosel gerekmektedir.

 

 

 

Mükemmel tasarım

Mükemmel tasarım

Özel BiSecur uzaktan kumandalar siyah veya beyaz tasarımın yanı sıra, rahat bir şekilde elinize oturan zarif biçimiyle de göze çarpmaktadır.
Hörmann BiSecur uzaktan kumandaları, opsiyonel piyano siyahı yüksek parlak yüzey görünümüyle "Reddot Design Award" tasarım ödülüne layık görülmüştür.

Resim: Uzaktan kumanda istasyonlu (Opsiyonel) HS 5 BS uzaktan kumanda.

Kesintisiz alt panel lastiği

Kesintisiz alt panel lastiği

  • Standart zemin rayı
  • Kesintisiz alt panel lastiği
  • Bariyersiz giriş
  • Sınıf 2 su yalıtımı
  • Sınıf 2 hava geçirgenliği
Videolar

Hörmann BiSecur kablosuz sistem: Güvenilir, konforlu, özel…

Garaj kapısı motorları - Güvenilir emniyet.