Garaj seksiyonel kapıları

Hayalinizdeki garaj kapısı, Hörmann marka kalitesi ile...

Zarif, otomatik seksiyonel kapılar dikey olarak yukarı doğru açılır. Bu sayede garaj içinde ve dışında daha fazla serbest hacim kazanılır ve giriş yolu tümüyle serbest kalır. Garaj açıklığı nasıl olursa olsun seksiyonel kapılar her yapı şekline kolayca uyarlanabilir. Bu yüzden yenilemeler için de ideal çözümdür.

Hörmann seksiyonel garaj kapılarını tercih etmek için iyi nedenler

Modern enerji tasarruf kapısı

Modern enerji tasarruf kapısı

Özellikle doğrudan eve bağlanan garajlarda, çift cidarlı seksiyonel garaj kapıları tavsiye edilir. Çok iyi ısı yalıtımlı LPU 42'nin yanında LPU 67 Thermo, günümüzde modern inşaatlardan ve modernleştirmeden beklenen herşeyi yerine getirmektedir: Isı izolasyonlu 0,33 W/(m²·K)'ye varan* U değerli paneller [1] sayesinde mükemmel bir ısı yalıtımı, çift dudak contası [2] sayesinde panel ara boşlukların çok iyi yalıtımı ve zemin düzensizliklerini dengeleyen ve enerji kayıplarını da azaltan çift alt panel lastiği sayesinde optimum zemin bağlantısı
* Kapının U değeri (5000 × 2125 mm) = 1,0 W/(m²·K)

Etkin ısı yalıtımı

Etkin ısı yalıtımı

Doğrudan eve bağlanan garajlarda, daima iyi bir ısı yalıtımına sahip garaj kapısı kullanılmalıdır. Özellikle LPU model olmak üzere zaten yüksek izolasyon değerlerine sahip garaj kapılarını daha da geliştirmek üzere Hörmann ThermoFrame plastik profili geliştirmiştir. Kapı kasasına monte edilen bu profil kasa ile duvar arasında bir ısı bariyeri oluşturarak yalıtımı %15'e kadar iyileştirir*.

Opsiyonel ThermoFrame profili tüm Hörmann seksiyonel kapılar için temin edebilirsiniz.

* 5000 x 2125 mm ölçülerinde çift cidarlı LPU seksiyonel garaj kapılarında ölçülen değerdir. 
Uzun ömürlü koruma

Uzun ömürlü koruma

Aşınmaya karşı dayanıklı, 4 cm boyundaki plastik kasa pabucu kasayı paslanma tehlikesi bulunan bölgede çevreler ve olası korozyona karşı sürdürülebilir şekilde korur. Rakiplerin çözümlerine kıyasla daha uzun süre etkili bu koruma sürekli ıslak ortamlarda da etkilidir.

Kasa pabucu, kapı zemin contası ile birlikte görsel olarak da bütünlük oluşturur.

Daima güzel Duragrain dekorları

Daima güzel Duragrain dekorları

24 dekorlu yeni Duragrain yüzey, ince ayrıntılı, doğal ve gerçek renkleri yansıtan kapı görünümüyle dikkat çekmektedir. Galvanizli panelin [3] astarı [2] üzerindeki inovatif bir dijital baskı [1] ve üstün dayanıklı bir koruyucu boyalı [4] nihai kaplama, daimi güzel bir kapı görünümünü sağlamaktadır. Kapı kasası kaplaması ve opsiyonel tamamlayıcı lento kaplaması, dekora uyarlanmış bir renkte teslim edilmektedir.

Eşit çizgi aralıkları

Eşit çizgi aralıkları

[1] Çizgili kapılarda eşit çizgi aralıkları ve görünmez panel geçişleri

Hörmann garaj kapıları, eşit ve düzgün panel dağılımıyla [A] benzerlerinden ayrılır. Bölmeler öyle şekillendirilmiştir ki, kapı kapalıyken paneller arası geçişler adeta görünmez.

Seksiyonel garaj kapınızla eşgörünümlü olacak şekilde benzer çizgi formuna sahip garaj yan kapıları da bu görünüme uyum katar.

[2] Rakip firma kapılarında farklı panel yükseklikleri nedeniyle eşit olmayan çizgi mesafeleri [B], [C] ve belli olan panel geçiş aralıkları. Bu durum kapıya estetik olmayan ve göze hoş görünmeyen bir görüntü verir.
Eşit kaset dağılımı

Eşit kaset dağılımı

[3] Eşit kaset dağılımı

Uyumlu bir genel görünüm için, Hörmann seksiyonel garaj kapılarında her bir kasetin arasındaki [D] yükseklik mesafelesi tam olarak aynıdır. Bunu sağlayabilmek için tüm kapı boyunca aynı yükseklikte paneller kullanılmıştır. Bir panel içerisindeki kasetlerin [E] arasındaki yatay mesafeler de aynıdır. Bu nedenle eşit bir kapı görünümü oluşur.

Seksiyonel garaj kapınızla eşgörünümlü olacak şekilde benzer çizgi formuna sahip garaj yan kapıları da bu görünüme uyum katar.

Rakip firma kapılarında farklı panel yükseklikleri nedeniyle [4] eşit olmayan kaset dağılımı [F], [G]. Bu durum kapıya estetik olmayan ve göze hoş görünmeyen bir görüntü verir.
Eş görünümlü kapı kasa ve perdesi

Eş görünümlü kapı kasa ve perdesi

Bir kapının uyumlu görünümü birçok küçük ayrıntıdan oluşur: Lento kaplaması [1] beyaz kapılarda ve tüm yüzeylerde, kapı panelleriyle eş görünümlü teslim edilmektedir. Böylece her şey birbirine tam uyumludur.

Yan kasalar [2] standart olarak beyaz Woodgrain yüzey ile sunulmaktadır. Sandgrain, Silkgrain veya Decograin yüzeyli seksiyonel kapılar için kasa kaplamasını opsiyonel olarak kapı panel yüzeyi ile aynı olacak şekilde temin edebilirsiniz. Micrograin kapılarda kasa kaplaması düz Silkgrain yüzeyle sunulur. Renkli ve Decograin yüzeyli kapılarda da opsiyonel olarak yan kasa [2] aynı renk, yüzey ve  seçeneği ile verilebilir. Bu kapılarda Lento kaplaması [1] her zaman kapı yüzey, renk ve stili ile eş görünümlü olarak temin edilir.
Eş görünümlü lento kaplaması

Eş görünümlü lento kaplaması

LPU kapılar için lento kaplaması , kaplama ve kapı kanadı arasındaki geçişin görünmez olması için en zarif çözümdür. Kapı kapalıyken üst kapı parçası kaplama ile hemyüz olur.

Hayatınızı kolaylaştıran çözümler

Hayatınızı kolaylaştıran çözümler

Eşiksiz personel kapısı opsiyonu garajınıza giriş çıkışı çok kolaylaştırır. Bisiklet, bahçe araç gereçlerini de garaj kapısını açmadan hareket ettirebilirsiniz. Paslanmaz çelik eşik ortada 10 mm ve kenarlarda 5 mm yüksekliğindedir. Böylece tekerlekli ekipmanları çok rahat hareket ettirir ve takılma olmadan kapıdan geçebilirsiniz.

Elbette, daha fazla güvenlik...

Elbette, daha fazla güvenlik...

Davetsiz misafirlerin Hörmann otomatik seksiyonel kapıları zorlayarak açma şansı yoktur. Garaj kapısı kapandığında, açılma emniyeti otomatik olarak hareket rayının dayanağına oturur, hemen kilitlenir ve zorlayarak açmaya karşı korunur.

Bu patentli kapı kilidi, tamamen mekanik olarak çalışır ve bu nedenle rakiplerin aksine, elektrik beslemesi olmadan da devreye girer.
Güvenlik sertifikalı BiSecur kablosuz sistemi

Güvenlik sertifikalı BiSecur kablosuz sistemi

İki yönlü, yüksek güvenlikli BiSecur kablosuz sistem, garaj ve bahçe giriş kapısı motorlarını, iç kapı motorlarını, aydınlatma ve daha fazlasını konforlu ve güvenli şekilde kontrol etmek için gelecek odaklı bir teknolojidir.

Hörmann tarafından geliştirilen, stabil, parazitsiz menzile sahip çok güvenli BiSecur şifreleme yöntemi, yabancıların kablosuz sinyalinizi kopyalayamayacak güvenliği sağlamaktadır. Bochum Ruhr Üniversitesi ve bağımsız test enstitüleri güvenlik uzmanları tarafından test edilmiş, online bankacılık sistemleri seviyesinde güvenli bulunmuş ve sertifikalandırılmıştır.
Mükemmel uyumlu

Mükemmel uyumlu

Tüm BiSecur motorlar, alıcılar ve kontrol elemanları % 100  uyumludur. Bu sayede sadece uzaktan kumandanızda butona veya garaj ve bahçe kapınızın yanında kablosuz butona basarak ev kapı kilitlerini, kapı motorlarını veya BiSecur alıcılı diğer cihazları da kontrol edebilirsiniz. Her Hörmann motorunda bulunan standart HCP arabirimi* sizin için daha fazlasına olanak tanımaktadır. Bu sayede tüm Hörmann garaj ve giriş kapısı motorları, kolayca harici Smart Home sistemlerine entegre edilebilir.

Kapı konum kontrolü

Kapı konum kontrolü

Rüzgarda veya kötü hava koşullarında,  kapının kapalı olup olmadığını kontrol etmek için kapı önüne çıkmanıza gerek yok. HS 5 BS uzaktan kumandada butona basıldığında LED'in rengi kapı pozisyonunu gösterir. Arzu ederseniz bir butona basarak* kapıyı kapatabilirsiniz. Bir kapı, ancak bu kadar rahat ve güvenli şekilde kontrol edilebilir.

* kapıya görüş olmayan kullanımlarda ilave bir fotosel gerekmektedir.

Mükemmel tasarım

Mükemmel tasarım

Özel BiSecur uzaktan kumandalar siyah veya beyaz tasarımın yanı sıra, rahat bir şekilde elinize oturan zarif biçimiyle de göze çarpmaktadır.
Hörmann BiSecur uzaktan kumandaları, opsiyonel piyano siyahı yüksek parlak yüzey görünümüyle "Reddot Design Award" tasarım ödülüne layık görülmüştür.

Resim: Uzaktan kumanda istasyonlu (Opsiyonel) HS 5 BS uzaktan kumanda.

Kapının özel iç görünümü

Kapının özel iç görünümü

Garajını hobi odası olarak da kullananlar, garajında uyumlu bir kapı görünümünü de istemektedir. LPU 67 Thermo'nun premium modeli tam da bu arzuları yerine getirmektedir: komple kasa***, hareket ve bağlantı raylarının yanı sıra tüm kızaklar, kapı kanadının iç tarafıyla RAL 9002 Gri Beyaz olarak, eş görünümlü teslim edilir. Böylece kapı, uyumlu bir şekilde iç alana dahil olur ve garajın görünümünü zenginleştirir. Ayrıca kapınız, tandem makaralar üzerinden özellikle sakin ve eşit çalışır.

 *** Kasanın dış görünümü Gri Beyaz RAL 9002 olarak da mevcut, bu yüzden Trafik Beyazı RAL 9016 kapılarında kasa kaplaması tavsiye edilir.

Kataloglar
Videolar

Hörmann BiSecur kablosuz sistem: Güvenilir, konforlu, özel…

Garaj kapısı motorları - Güvenilir emniyet.