Sürme yangın kapıları

Etkin bina koruması için sürme yangın kapıları

Hörmann , yangın tehlike derecesine göre belirlenmiş operasyon ve risk gereksinimlerine uygun tek ve çift kanatlı sürme yangın kapısı çözümleri sunar. Yangın koruma tasarımları DIN 4102 uyarınca test edilmiş, Braunschweig Malzeme Kontrol Enstitüsü tarafından kalite kontrolü yapılmış ve DIBt tarafından onaylanmıştır.

Bu onaylara ek olarak, güvenli kaçış ve kurtarma yolları için duman geçirmez sürme yangın kapıları DIN 18095 uyarınca da test edilmiştir. Yangın durumunda ölümcül duman yayılmasına karşı korunmak gereken, yoğun insan trafiğinin olduğu tüm alanlar için tavsiye edilmektedirler.

Yaya ya da küçük yük taşıyıcıların geçişi için personel/acil çıkış kapılı versiyonları da bulunur. Yangın koruma kuralları gereği, personel/kaçış kapılarında mutlaka kızak raylı üst kapı kapatıcısı kullanılır.

Hörmann sürme yangın ve duman kapılarını tercih etmek için iyi nedenler

Üstün kalitesini belli eden kapı görünümü

Üstün kalitesini belli eden kapı görünümü

Hörmann sürme yangın kapıları, panellerin bağlantılarında vidaları gizleyen patenli V kanal sistemi ile  modern bir kapı görünümünü sağlar. Yüksek stabilite, iç içe dişli labirent takma profili sayesinde sağlanır. 72 mm kalınlığındaki paneller hemyüz olarak dişli çubuklar ile birbirlerine sıralanmıştır. Böylece,  paralel ve eş genişlikteki kenarları ile yüksek kaliteli kapı kanadı ortaya çıkar.

Her 9 metre yüksekliğe kadar, rahatsız edici kaynak dikişleri olmadan, tek parçadan üretilmiştir. Bu sayede üstün bir kapı görünümü oluşur.
Hassas kapı kanadı kılavuzu

Hassas kapı kanadı kılavuzu

Silindirik makara ve stabil kılavuz makarası, patentli hareket rayı ile birlikte, optimum kuvvet dengesi sağlamaktadır. Rulman yataklı askı sessiz ve kolay hareketi garanti eder. Hareket rayı ayar vidaları üzerinden hassas bir şekilde 3 boyutlu ayarlanabilir. Kapı kanadı rengindeki hareket rayı kaplaması sayesinde uyumlu bir görünüm oluşur.

Bina girişleri için, kasa profili gerektirmeyen şık opsiyon

Bina girişleri için, kasa profili gerektirmeyen şık opsiyon

Bu opsiyonel kapı versiyonu, örneğin nitelikli yapıların girişlerinde, çift kanatlı dairesel açılan kapılara alternatiftir. Kapı, duvarda paslanmaz çelik panel üzerinde hareket ettiği için, hem net geçiş alanı genişlemiş hem de bina girişi görünümü kapı profiliyle bozulmamış olur. Kapı kanatlarının toplanma bölümü de kapaklı bir niş ile gizlenirse kapı neredeyse görünmez hale gelir.

Güvenlik, çift kauçuk contalı, yaylı paslanmaz çelik kilit pimleri ve çift kauçuk contayla sağlanır.
Konforlu motorlu çözüm

Konforlu motorlu çözüm

Bir çelik veya paslanmaz çelik sürme kapının SupraMatic HT veya ITO 400 ile kombinasyonu, günlük çalışmada hızlı bir açılmayı ve kapanmayı sağlar. Özellikle sakin ve koruyucu bir kapı hareketi için, standart yumuşak hareketlenme ve yumuşak durdurma özelliğine sahip SupraMatic HT ve ITO 400 FU motorları tavsiye edilir. Konforlu kullanım uzaktan kumanda, buton veya anahtar düğmesi üzerinden gerçekleştirilir. Yangın durumunda, patentli bir mekanizma motorun kilidini açar. Ardından kapı, ağırlıklar sayesinde güvenli bir şekilde kapatılır.