İç kapı motorları

Engelsiz ve konforlu yaşam

Hörmann PortaMatic kapı motoru ile ahşap ve çelik iç kapılarınızı uzaktan kumanda veya buton ile kolayca açıp kapatabilirsiniz. İster daha fazla konfor ya da hijyen isteği, ister bedensel engellerden kaynaklanan hareket kısıtlamalarından ötürü olsun – Bu teknoloji günlük hayatınızı kolaylaştıracaktır. Birçok fonksiyon ve ayar seçeneklerine sahip ve elektrik tüketimi minimum seviyede olan PortaMatic kapı motoru konutların yanı sıra ticari, idari binalarda ortak alanlarda kullanıma da uygundur.

PortaMatic, Alman Gerontolojik Teknoloji Kurumu (GGT) tarafından, 50 yaş ve üzeri kullanıcıların güvenlik, konfor ve kullanım kolaylığı gereksinimlerine göre test edilen ve kalitesi onaylanan ilk ve tek kapı motorudur.

Engelsiz yaşam

Bedensel sınırlamalara rağmen evinizde rahat hareket edebilmek mi istiyorsunuz? İç kapılar için PortaMatic motor, odalarınız arasında yardım almadan hareket edebilmeniz için kolaylık sağlayarak yaşam kalitenizi yükseltir.

Konforlu yaşam

Dolu tepsileri, alışveriş poşetlerinizi ya da ağır eşyalarınızı taşırken kapılar önünüzde kendiliğinden açılsın. PortaMatic otomatik kapı motoruna sağlık nedenleriyle gereksinim duymasanız bile bu konfordan asla vazgeçmek istemeyeceksiniz.

Ofislerde hareket rahatlığı

Ofislerde ergonomi ve hareket kolaylığı günümüzde büyük bir önem taşımaktadır. Düşük enerjili işletimi ve yüksek güvenliğiyle PortaMatic, örn. bürolar, hastaneler, laboratuvarlar ve muayenehaneler için en ideal kapı motorudur.

 

 

Ortak alanlarda maksimum hijyen

Hastane, okul, ofis gibi kalabalık yerlerin oda ve tuvalet kapılarından hastalık bulaşma riski çok yüksektir.
Temassız şalter ile kumanda edilen PortaMatic kapı motoru, bu kapıları dokunmadan açabilmenizi sağlayarak  sizi ve sevdiklerinizi mikroplara ve bakterilere karşı korur.

Hörmann iç kapı motorlarını tercih etmek için iyi nedenler

Kullanım güvenliği

Kullanım güvenliği

Hörmann ürünlerinde konfor ve güvenlik bir aradadır. Yumuşak kalkış ve duruş özelliği ile PortMatic motorlu kapılarınız sessizce açılır ve kapanır. Kapı hareketi çok düşük bir kuvvetle gerçekleştirildiğinden size daha yüksek emniyet sunulur. Gereken durumlarda kapının durması için çok hafif bir dokunuş yeterlidir.

Yenilikçi kablosuz sistem

Yenilikçi kablosuz sistem

Diğer motorların sınırlarına ulaştığı noktada, PortaMatic size fayda sunmaya devam eder. Yenilikçi BiSecur kablosuz sistemimizle, motorunuzu güvenli bir şekilde uzaktan kumanda veya kablosuz buton ile kontrol edebilir,  ayrıca kapınızın açık veya kapalı olup olmadığını sorgulayabilirsiniz*.

Uzaktan kumandanızla veya kablosuz buton vasıtasıyla kapınızı açıp kapatmakla kalmaz, ayrıca entegre LED aydınlatmayı da kontrol edebilirsiniz.

*HS 5 BS uzaktan kumanda veya FIT 5 BS kablosuz buton ile
Kolay montaj, kolay bağlantı

Kolay montaj, kolay bağlantı

PortaMatic hayatınızı kolaylaştırır. Montajı çok kolaydır. Motor, kapının üstüne veya kasaya sabitlenir. Kızak rayı kolayca kapı kanadı üzerine yapıştırılabilir ve gerektiğinde iz bırakmadan çıkarılabilir. Bu, özellikle kiralık dairelerde veya cam kapılarda avantaj sağlar.

PortaMatic elektrik bağlantısı sadece prize takmaktan ibarettir. Motorlar standart fişli 3 m kablo ile temin edilir. Dilerseniz montaj için Hörmann teknik ekibinden de hizmet alabilirsiniz.
Görsel ve sesli konfor fonksiyonları

Görsel ve sesli konfor fonksiyonları

Konfor ve güvenlikte daha fazlasının farkın yarattığını düşünüyoruz. Bu yüzden PortaMatic kapı motorunu, sizin için bazı ilave fonksiyonlarla donattık. Örneğin sesli sinyal ve entegre LED aydınlatması ile kapının açılacağından veya kapanacağından hareket öncesinde haberdar olursunuz.

Aydınlatma ayrıca, özellikle karanlıkta ve kötü aydınlatılmış kapı girişlerinde geçiş güvenliği sağlar.
Kataloglar