Garaj kapısı motorları

Eviniz için konfor ve güvenlik

Yağmurda veya gecenin bir yarısında, garajı açmak için arabasından inmeyi kimse istemez. Hörmann garaj kapısı motoruyla "yolunuz açıktır", çünkü bahçe giriş kapınızı ve garaj kapınızı araç içerisindeyken uzaktan kumanda üzerinden hızlıca, konforlu ve güvenli şekilde açabilirsiniz. Konforlu ve hızlı SupraMatic ve ekonomik ProMatic yanı sıra elektrik bağlantısı olmayan garajlar için ProMatic Akü Hörmann'ın inovatif motor teknolojisi seçenekleridir.

Tüm garaj kapısı motorlarında BiSecur kablosuz sistem standarttır. Durum kontrollü inovatif Hörmann BiSecur kablosuz sistem, benzersiz konfor ve güvenlik fonksiyonlarının yanı sıra parlak görünümlü, özel tasarımlı uzaktan kumanda ile ön plana çıkmaktadır.

Opsiyonel Hörmann BiSecur Gateway ile, Hörmann garaj ve bahçe giriş kapısı motorlarınızı, Hörmann ev kapınızı* ve diğer cihazları rahatça akıllı cep telefonu veya tablet bilgisayar üzerinden kontrol edebilirsiniz. Ayrıca, evde dışındayken garaj ve bahçe giriş kapılarınızın açık olup olmadığı veya ev kapınızın* kilitleme durumunu da görebilirsiniz.

*özel donanım ile

Supramatic

Supramatic motorlar ile seksiyonel garaj kapınız daha hızlı açılıyor ve beklemeden garajınıza girmenizi sağlıyor. Ayrıca, garajı havalandırmak için ilave açıklık veya uzaktan kumanda ile ayrı kontrol edilen motor lambası gibi konfor fonksiyonlarından vazgeçemeyeceksiniz. Fırçalanmış alüminyum kapak ile SupraMatic motorun görünümü de kusursuz...

ProMatic

ProMatic garaj kapısı motorları tüm diğer Hörmann Premium motorlar gibi üstün Hörmann teknolojisi ile donatılmıştır ve uygun bir fiyata güvenli çalışma sağlar. ProMatic Akku modeli ile şebeke bağlantısı olmayan garajlarda motor konforundan vazgeçmek zorunda değilsiniz.  Taşıması kolay ve birkaç saat içinde şarj edilebilir. Şarj için opsiyonel güneş enerjisi modülü de kullanılabilir.

Model Karşılaştırma

Kategoriler/ Ürün türü SupraMatic E SupraMatic P ProMatic ProMatic Akku
Özel kullanım alanları Ahşap veya personel kapılı garaj kapıları için Elektrik bağlantısız garajlar için
Gün/ saat başına kapı hareketi 25 / 10 50 / 10 12 / 5 5 / 2
Üst kuvvet 800 N 1000 N 750 N 400 N
Açılma hızı maks. 22 cm/sn 22 cm/sn 14 cm/sn 13 cm/sn
Kapı genişliği maks. 5500 mm 6000 mm 5000 mm 3000 mm
Kapı alanı maks. 13,75 m² 15 m² 11,25 m² 8 m²
Standart donanım
 • Kapı pozisyonu sorgulama
 • Daha hızlı kapı açılışı
 • Havalandırma açıklığı kontrolü
 • Ayrı kontrol edilebilen halojen aydınlatma
 • Ayrı kontrol edilebilen LED aydınlatma*
 • Çok kolay programlama
 • Mekanik açılma emniyeti
 • BiSecur kablosuz sistem**
 • Kapı pozisyonu sorgulama
 • Daha hızlı kapı açılışı
 • Havalandırma açıklığı kontrolü
 • Ayrı kontrol edilebilen halojen aydınlatma
 • Ayrı kontrol edilebilen LED aydınlatma*
 • Çok kolay programlama
 • Fotosel
 • Mekanik açılma emniyeti
 • BiSecur kablosuz sistem**
 • Kapı pozisyonu sorgulama
 • Havalandırma açıklığı kontrolü
 • Mekanik açılma emniyeti
 • BiSecur kablosuz sistem**
 • Mekanik açılma emniyeti
 • BiSecur kablosuz sistem**

* 01.03.2017 tarihinden itibaren

** sadece Hörmann'da

Hörmann garaj kapısı motorlarını tercih etmek için iyi nedenler

Güvenlik sertifikalı BiSecur kablosuz sistemi

Güvenlik sertifikalı BiSecur kablosuz sistemi

İki yönlü, yüksek güvenlikli BiSecur kablosuz sistem, garaj ve bahçe giriş kapısı motorlarını, iç kapı motorlarını, aydınlatma ve daha fazlasını konforlu ve güvenli şekilde kontrol etmek için gelecek odaklı bir teknolojidir.

Hörmann tarafından geliştirilen, stabil, parazitsiz menzile sahip çok güvenli BiSecur şifreleme yöntemi, yabancıların kablosuz sinyalinizi kopyalayamayacak güvenliği sağlamaktadır. Bochum Ruhr Üniversitesi ve bağımsız test enstitüleri güvenlik uzmanları tarafından test edilmiş, online bankacılık sistemleri seviyesinde güvenli bulunmuş ve sertifikalandırılmıştır.
Emniyetli

Emniyetli

Hörmann otomatik kapılarda hırsızlar zor durumda kalır: Kapı kapandığında, açılma emniyeti otomatik olarak hareket rayının dayanağına geçer. Kapı hemen kilitlenir ve zorlayarak açmaya karşı korunur. Bu patentli kapı kilidi, tamamen mekanik olarak çalışır ve bu nedenle diğer üreticilerin motorlarının aksine elektrik beslemesi olmadan da devreye girer.

Mükemmel uyumlu

Mükemmel uyumlu

Tüm BiSecur motorlar, alıcılar ve kontrol elemanları % 100  uyumludur. Bu sayede sadece uzaktan kumandanızda butona veya garaj ve bahçe kapınızın yanında kablosuz butona basarak ev kapı kilitlerini, kapı motorlarını veya BiSecur alıcılı diğer cihazları da kontrol edebilirsiniz. Her Hörmann motorunda bulunan standart HCP arabirimi* sizin için daha fazlasına olanak tanımaktadır. Bu sayede tüm Hörmann garaj ve giriş kapısı motorları, kolayca harici Smart Home sistemlerine entegre edilebilir.

Güvenilir

Güvenilir

Güvenilir devreden çıkarma otomatiği kapıyı beklenmedik engellerde güvenli şekilde durdurur. Daha fazla koruma ve güvenlik için, temassız çalışan bir fotoselin montajını tavsiye ederiz.
Yumuşak kalkış ve yumuşak duruş sayesinde kapınız, sarsıntısız ve sessiz bir şekilde açılır ve kapanır. Motor çalışma ve durma evreleri birbirinden bağımsız olarak ayarlanabilir. Böylece kapınız uzun yıllar güvenle çalışacak şekilde korunur.

Konforlu kapı konum kontrolü

Konforlu kapı konum kontrolü

Rüzgarda veya kötü hava koşullarında, kapının kapalı olup olmadığını kontrol etmek için dışarıya çıkmanıza gerek yok. Sadece düğmeye basarak, HS 5 BS uzaktan kumanda veya iç buton FIT 5 BS üzerinde bulunan LED'in rengi size kapı konumunu gösterir.  Arzu ederseniz başka bir butona basarak * kapıyı kapatabilirsiniz. Bir kapı, ancak bu kadar rahat ve güvenli şekilde kontrol edilebilir.

*  Kapıya görüş alanı olmayan kullanımlarda ilave fotosel gereklidir
Supra-hızlı!

Supra-hızlı!

Hörmann seksiyonel garaj kapınızla birlikte SupraMatic motoruyla daha hızlı ve emniyetli bir şekilde hareket edersiniz. Maks. 25 cm/sn'ye kadar açılma hızı, yoğun trafiğin bulunduğu garaj girişlerinde daha fazla emniyet ve daha az stres anlamına gelir. SupraMatic motorun açılma hızını normal motorlarla karşılaştırınız.

Akıllı uygulama kullanımı

Akıllı uygulama kullanımı

Akıllı cep telefonunuzu uzaktan kumanda olarak kullanın. Yeni Hörmann BlueSecur uygulamasıyla Bluetooth**üzerinden garaj kapınızı veya ev kapınızı rahatça kontrol edebilirsiniz**. Ayrıca diğer kullanıcı yetkileri*** sürekli veya zaman sınırlı bir şekilde diğer akıllı telefonlara aktarılabilir, böylece ailenin her üyesinin kendi "garaj kapısı ve ev kapısı açıcısı" daima yanında olur.

** dahili / harici Hörmann Bluetooth alıcısı ile bağlantılı olarak *** AppStore veya Google Play'de bazı durumlarda ilave ücretler (Uygulama içi satınalma) oluşabilir
Sertifikalı

Sertifikalı

Hörmann garaj kapısı motorları Hörmann seksiyonel garaj kapıları ile tam uyum içindedir. Motorlar, TTZ "Garaj kapıları için hırsızlık engelleyici önlemler" yönetmelikleri uyarınca, bağımsız test enstitüleri tarafından test edilmiş ve sertifikalandırılmıştır.

Kataloglar
Videolar

Hörmann BiSecur kablosuz sistem: Güvenilir, konforlu, özel…

Garaj kapısı motorları - Güvenilir emniyet.