Garaj kapısı motorları

Eviniz için konfor ve güvenlik

Yağmurda veya gecenin bir yarısında, garajı açmak için arabasından inmeyi kimse istemez. Hörmann garaj kapısı motoruyla "yolunuz açıktır", çünkü bahçe giriş kapınızı ve garaj kapınızı araç içerisindeyken uzaktan kumanda üzerinden hızlıca, konforlu ve güvenli şekilde açabilirsiniz. Konforlu ve hızlı SupraMatic ve ekonomik ProMatic yanı sıra elektrik bağlantısı olmayan garajlar için ProMatic Akü Hörmann'ın inovatif motor teknolojisi seçenekleridir.

Tüm garaj kapısı motorlarında BiSecur kablosuz sistem standarttır. Durum kontrollü inovatif Hörmann BiSecur kablosuz sistem, benzersiz konfor ve güvenlik fonksiyonlarının yanı sıra parlak görünümlü, özel tasarımlı uzaktan kumanda ile ön plana çıkmaktadır.

Opsiyonel Hörmann BiSecur Gateway ile, Hörmann garaj ve bahçe giriş kapısı motorlarınızı, Hörmann ev kapınızı* ve diğer cihazları rahatça akıllı cep telefonu veya tablet bilgisayar üzerinden kontrol edebilirsiniz. Ayrıca, evde dışındayken garaj ve bahçe giriş kapılarınızın açık olup olmadığı veya ev kapınızın* kilitleme durumunu da görebilirsiniz.

*özel donanım ile

Supramatic

Supramatic motorlar ile seksiyonel garaj kapınız daha hızlı açılıyor ve beklemeden garajınıza girmenizi sağlıyor. Ayrıca, garajı havalandırmak için ilave açıklık veya uzaktan kumanda ile ayrı kontrol edilen motor lambası gibi konfor fonksiyonlarından vazgeçemeyeceksiniz. Fırçalanmış alüminyum kapak ile SupraMatic motorun görünümü de kusursuz...

ProMatic

ProMatic garaj kapısı motorları tüm diğer Hörmann Premium motorlar gibi üstün Hörmann teknolojisi ile donatılmıştır ve uygun bir fiyata güvenli çalışma sağlar. ProMatic Akku modeli ile şebeke bağlantısı olmayan garajlarda motor konforundan vazgeçmek zorunda değilsiniz.  Taşıması kolay ve birkaç saat içinde şarj edilebilir. Şarj için opsiyonel güneş enerjisi modülü de kullanılabilir.

Model Karşılaştırma

Kategoriler/ Ürün türü SupraMatic E SupraMatic P ProMatic ProMatic Akku
Özel kullanım alanları Ahşap veya personel kapılı garaj kapıları için Elektrik bağlantısız garajlar için
Gün/ saat başına kapı hareketi 25 / 10 50 / 10 12 / 5 5 / 2
Üst kuvvet 800 N 1000 N 750 N 400 N
Açılma hızı maks. 22 cm/sn 22 cm/sn 14 cm/sn 13 cm/sn
Kapı genişliği maks. 5500 mm 6000 mm 5000 mm 3000 mm
Kapı alanı maks. 13,75 m² 15 m² 11,25 m² 8 m²
Standart donanım
 • Kapı pozisyonu sorgulama
 • Daha hızlı kapı açılışı
 • Havalandırma açıklığı kontrolü
 • Ayrı kontrol edilebilen halojen aydınlatma
 • Ayrı kontrol edilebilen LED aydınlatma*
 • Çok kolay programlama
 • Mekanik açılma emniyeti
 • BiSecur kablosuz sistem**
 • Kapı pozisyonu sorgulama
 • Daha hızlı kapı açılışı
 • Havalandırma açıklığı kontrolü
 • Ayrı kontrol edilebilen halojen aydınlatma
 • Ayrı kontrol edilebilen LED aydınlatma*
 • Çok kolay programlama
 • Fotosel
 • Mekanik açılma emniyeti
 • BiSecur kablosuz sistem**
 • Kapı pozisyonu sorgulama
 • Havalandırma açıklığı kontrolü
 • Mekanik açılma emniyeti
 • BiSecur kablosuz sistem**
 • Mekanik açılma emniyeti
 • BiSecur kablosuz sistem**

* 01.03.2017 tarihinden itibaren

** sadece Hörmann'da

Hörmann garaj kapısı motorlarını tercih etmek için iyi nedenler

Güvenliği onaylı, BiSecur kablosuz sistem

Güvenliği onaylı, BiSecur kablosuz sistem

İki yönlü, yüksek güvenlikli BiSecur kablosuz sistemi, garaj ve bahçe giriş kapısı motorlarını, iç kapı motorlarını, aydınlatma ve daha fazlasını konforlu ve güvenli şekilde kontrol etmek için gelecek odaklı bir teknolojidir.

Hörmann tarafından geliştirilen, stabil, parazitsiz menzile sahip, yüksek güvenlikli BiSecur şifreleme işlemi, yabancıların kablosuz sinyalinizi kopyalamasını imkansız kılar. Bochum Ruhr Üniversitesi güvenlik uzmanları tarafından test edilmiş, online bankacılık sistemleri seviyesinde güvenli bulunmuş ve sertifikalanmıştır.
Emniyetli

Emniyetli

Davetsiz misafirlerin Hörmann otomatik seksiyonel kapıları zorlayarak açma şansı yoktur. Garaj kapısı kapandığında, açılma emniyeti otomatik olarak hareket rayının dayanağına oturur, hemen kilitlenir ve zorlayarak açmaya karşı korunur.

Bu patentli kapı kilidi, tamamen mekanik olarak çalışır ve bu nedenle rakiplerin aksine, elektrik beslemesi olmadan da devreye girer.

Birbirleriyle %100 uyumlu Hörmann ürünleri

Birbirleriyle %100 uyumlu Hörmann ürünleri

Tüm BiSecur motorlar, alıcılar ve kontrol elemanları birbirleriyle %100 uyumludur. Bir uzaktan kumandayla ya da bir kablosuz şifreleme ünitesiyle, garaj kapınızın yanı sıra, Hörmann motor ile donatılmış bahçe giriş kapınızı, iç kapı motorlarınızı veya BiSecur alıcılı diğer cihazlarınızı açabilirsiniz.

Mobil uygulamamızla* ve  BiSecur Gateway ile garaj ve bahçe giriş kapınızı, Hörmann ev kapınızı** veya iç kapı PortaMatic motorunun yanı sıra diğer cihazları rahatça akıllı cep telefonu veya tablet üzerinden kontrol edebilirsiniz.

* iOS ve Android işletim sistemli akıllı cep telefonu veya tablet için.
** Bu fonksiyon için ThermoCarbon / ThermoSafe Hörmann ev kapınızın otomatik kilit S5 / S7 Smart ile donatılmış olması gerekmektedir.
Güvenilir

Güvenilir

Güvenilir devreden çıkarma otomatiği sayesinde, beklenmedik engellerde kapı güvenli şekilde durur. Daha fazla koruma ve emniyet için temassız çalışan fotosel de opsiyonel olarak kullanılabilir. Supramatic P model motorda fotosel standarttır. 

Kapınız sessizce açılır ve kapanır. Motor çalışma ve durma evreleri birbirinden bağımsız olarak ayarlanabilir. Böylece kapınız uzun yıllar güvenle çalışacak şekilde muhafaza edilir.
Kapı konum kontrolü

Kapı konum kontrolü

Rüzgarda veya kötü hava koşullarında,  kapının kapalı olup olmadığını kontrol etmek için kapı önüne çıkmanıza gerek yok. HS 5 BS uzaktan kumandada butona basıldığında LED'in rengi kapı pozisyonunu gösterir. Arzu ederseniz bir butona basarak* kapıyı kapatabilirsiniz. Bir kapı, ancak bu kadar rahat ve güvenli şekilde kontrol edilebilir.

* kapıya görüş olmayan kullanımlarda ilave bir fotosel gerekmektedir.

 

 

 

Supra-hızlı!

Supra-hızlı!

Hörmann seksiyonel garaj kapınızda SupraMatic motoru tercih ederek daha hızlı ve emniyetli kullanım sağlarsınız. %50'den daha fazla açılma hızı, çevresinde yoğun trafik olan garaj girişlerinde daha fazla emniyet ve daha az stres anlamına gelmektedir. SupraMatic motorun açılma hızını normal motorlarla karşılaştırınız.

Mükemmel tasarım

Mükemmel tasarım

Özel BiSecur uzaktan kumandalar siyah veya beyaz tasarımın yanı sıra, rahat bir şekilde elinize oturan zarif biçimiyle de göze çarpmaktadır.
Hörmann BiSecur uzaktan kumandaları, opsiyonel piyano siyahı yüksek parlak yüzey görünümüyle "Reddot Design Award" tasarım ödülüne layık görülmüştür.

Resim: Uzaktan kumanda istasyonlu (Opsiyonel) HS 5 BS uzaktan kumanda.

Sertifikalı

Sertifikalı

Hörmann garaj kapısı motorları Hörmann seksiyonel garaj kapıları ile tam uyum içindedir. Motorlar, TTZ "Garaj kapıları için hırsızlık engelleyici önlemler" yönetmelikleri uyarınca, TÜV Nord tarafından test edilmiş ve sertifikalandırılmıştır.

Kataloglar
Videolar

Hörmann BiSecur kablosuz sistem: Güvenilir, konforlu, özel…

Garaj kapısı motorları - Güvenilir emniyet.