Yana açılır seksiyonel garaj kapıları

Özel montaj gereksinimleri için...

Hörmann yana açılır seksiyonel garaj kapıları, özel montaj durumları için en iyi çözümdür. Bu kapı türü, yekpare, seksiyonel ve sarmal garaj kapılarından farklı olarak yukarı doğru değil yana doğru açılır. Bu özelliği ile garajın tavanı depolama amaçlı olarak kullanılıyor ise veya kapı perdesinin yapısal nedenlerden dolayı (eğri tavan, alçak lento, boru tesisatları vs.) tavanın altına yerleştirilemediği durumlarda pratik çözüm sunar.  

42 mm kalınlıktaki PU dolgulu sandviç panellerden oluşan kapı perdesi  çok iyi bir ses ve ısı yalıtımının yanı sıra yüksek stabilite ve sarsıntısız çalışma sağlar. 

L-çizgili

CH703 Titan Metalik

Motiflere genel bakış

Yedi kapı motifi arasından hayalinizdeki kapıyı seçin – zarif M- ve L-çizgiliden, klasik kaset görünümüne ve camlının yanı sıra paslanmaz çelik süslemeli özel tasarım modellerine kadar.

M-çizgili

RAL 9016 Trafik Beyaz

L-çizgili

RAL 9016 Trafik Beyaz

Kaset

RAL 9016 Trafik Beyaz

L-çizgili, Motif 461

RAL 9010 Trafik Beyaz

L-çizgili, Motif 462

RAL 9016 Trafik Beyaz

L-çizgili, Motif 469

RAL 9016 Trafik Beyaz

L-çizgili, Motif 481

RAL 9016 Trafik Beyaz

Seçim sizin

Garaj kapınızı tamamen kendi istekleriniz doğrultusunda tasarlayın.
Evinizin görünümüne uyarlayabileceğiniz 4 yüzey formu seçeneği ile 15 öncelikli renk, yaklaşık 200 RAL kodunda opsiyonel renkler ve 3 Decograin kaplama kombinasyonları ile seçim sizin. Uzun yıllar  aynı güzellikte kullanabilmeniz için kapınızın yüzeyleri pasa karşı en iyi şekilde korunmaktadır. Sıcak galvaniz çelik panellerin her iki yüzüne uygulanan yüksek kalite polyester kaplama ile yağmur suları iz bırakmadan kayar gider.

Woodgrain

Hızarlanmış kereste görünümlü ekonomik ve sağlam Woodgrain yüzeyde, küçük çizikler yüzeyin deseni sayesinde sorunsuz bir şekilde onarılabilir.

Sandgrain

İnce dokulu Sandgrain yüzey, özellikle modern evler için ekonomik çözümdür.

Silkgrain

İpeksi dokusuyla Silkgrain yüzey, modern mimari uygulamalar için elegan bir seçenektir.

Decograin

Dikkat çekici Decograin kaplama, seksiyonel kapınıza ahşabın doğal ya da antrasitin zarif metalik görünümünü kazandırır.

Hörmann yana açılır seksiyonel kapılarını tercih etmek için iyi nedenler

Hafif, sessiz, sağlam

Hafif, sessiz, sağlam

Çift makara

42 mm kalınlıktaki, PU dolgulu paneller, üstte çift makara altta da yuvarlaklaştırılmış zemin rayıyla güvenli ve sağlam bir şekilde kılavuzlanır. Her iki tarafta açık konstrüksiyon sayesinde zemin rayı kolayca temizlenebilir.

Güvenilir

Güvenilir

İç ve dış parmak sıkışma emniyeti

Kapı panel geçişlerinin ve menteşelerin optimal şekillendirilmiş olmaları sayesinde parmakların yanlışlıkla sıkışması önlenir.

Çift devreden çıkarma otomatiği

Güvenilir devreden çıkarma otomatiği kapı açılırken ve kapanırken etkin haldedir. Açılma bölgesinde ve duvar rayında engeller olması durumunda kapı derhal durur.

Böylece insan ve araçların zarar görmesi engellenir.
Konforlu

Konforlu

Garaja daha hızlı giriş

Yana açılır seksiyonel kapılar insan geçişi için kısmi olarak da açılabilir. Böylece garajınıza yürüyerek girmeniz gerektiğinde kapının komple açılmasını beklemek zorunda kalmazsınız.

Otomatik kısmi açılmayla daha konforlu

Motorlu kapılarda, yaya geçişinin genişliği özel olarak ayarlanabilir.

Kontrol, uzaktan kumandanız veya kablosuz modüllü opsiyonel kapı kolu üzerinden gerçekleşir.
Emniyetli

Emniyetli

Mekanik açılma emniyeti

Davetsiz misafirlerin Hörmann otomatik kapılarına karşı hiç şansı yoktur. Garaj kapısı kapandığında açılma emniyeti, motor rayın içindeki yuvasına geçer ve kapı anında yukarı itmeye karşı kilitlenmiş ve korunmuştur.

Bu patentli kapı kilidi, tamamen mekanik olarak çalışır ve bu nedenle rakip motorların aksine, elektrik beslemesi olmadan da devreye girer. Kapının tarafındaki iki kanca, ilave olarak kapı kanadının ucunu sıkıca yan kasayla bağlar.
Güvenlik sertifikalı BiSecur kablosuz sistemi

Güvenlik sertifikalı BiSecur kablosuz sistemi

İki yönlü, yüksek güvenlikli BiSecur kablosuz sistem, garaj ve bahçe giriş kapısı motorlarını, iç kapı motorlarını, aydınlatma ve daha fazlasını konforlu ve güvenli şekilde kontrol etmek için gelecek odaklı bir teknolojidir.

Hörmann tarafından geliştirilen, stabil, parazitsiz menzile sahip çok güvenli BiSecur şifreleme yöntemi, yabancıların kablosuz sinyalinizi kopyalayamayacak güvenliği sağlamaktadır. Bochum Ruhr Üniversitesi ve bağımsız test enstitüleri güvenlik uzmanları tarafından test edilmiş, online bankacılık sistemleri seviyesinde güvenli bulunmuş ve sertifikalandırılmıştır.
Mükemmel uyumlu

Mükemmel uyumlu

Tüm BiSecur motorlar, alıcılar ve kontrol elemanları % 100  uyumludur. Bu sayede sadece uzaktan kumandanızda butona veya garaj ve bahçe kapınızın yanında kablosuz butona basarak ev kapı kilitlerini, kapı motorlarını veya BiSecur alıcılı diğer cihazları da kontrol edebilirsiniz. Her Hörmann motorunda bulunan standart HCP arabirimi* sizin için daha fazlasına olanak tanımaktadır. Bu sayede tüm Hörmann garaj ve giriş kapısı motorları, kolayca harici Smart Home sistemlerine entegre edilebilir.

Konforlu kapı konum kontrolü

Konforlu kapı konum kontrolü

Rüzgarda veya kötü hava koşullarında, kapının kapalı olup olmadığını kontrol etmek için dışarıya çıkmanıza gerek yok. Sadece düğmeye basarak, HS 5 BS uzaktan kumanda veya iç buton FIT 5 BS üzerinde bulunan LED'in rengi size kapı konumunu gösterir.  Arzu ederseniz başka bir butona basarak * kapıyı kapatabilirsiniz. Bir kapı, ancak bu kadar rahat ve güvenli şekilde kontrol edilebilir.

*  Kapıya görüş alanı olmayan kullanımlarda ilave fotosel gereklidir
Mükemmel tasarım

Mükemmel tasarım

Özel BiSecur uzaktan kumandalar siyah veya beyaz tasarımın yanı sıra, rahat bir şekilde elinize oturan zarif biçimiyle de göze çarpmaktadır.
Hörmann BiSecur uzaktan kumandaları, opsiyonel piyano siyahı yüksek parlak yüzey görünümüyle "Reddot Design Award" tasarım ödülüne layık görülmüştür.

Resim: Uzaktan kumanda istasyonlu (Opsiyonel) HS 5 BS uzaktan kumanda.

Kesintisiz alt panel lastiği

Kesintisiz alt panel lastiği

  • Standart zemin rayı
  • Kesintisiz alt panel lastiği
  • Bariyersiz giriş
  • Sınıf 2 su yalıtımı
  • Sınıf 2 hava geçirgenliği

Resim galerisi

M-çizgili

RAL 9016 Trafik Beyaz

Kasetli

Decograin, Golden Oak

L-çizgili

Motif 461, Hörmann CH 703 Titan Metalik

Videolar

Hörmann BiSecur kablosuz sistem: Güvenilir, konforlu, özel…

Garaj kapısı motorları - Güvenilir emniyet.