Duradecor yüzeyli Hörmann seksiyon garaj kapısı

Seksiyonel garaj kapıları

Birçok avantajdan faydalanın

Tavanın altında yerleştirilmiş seksiyonel garaj kapılar dikey açılarak yer tasarrufu sağlar. Bu konstrüksiyon sayesinde garaj içinde ve garaj önünde maksimum yer sağlanmaktadır. Seksiyonel garaj kapıları, her garaj açıklığına takılabilir ve yekpare kapılara göre 14 cm'ye kadar daha fazla geçiş genişliği sağlar. Ayrıca tüm dört tarafında uzun ömürlü elastik ve dış hava koşullarına dayanıklı contalarla en iyi şekilde yalıtılmıştır.

Bu konfor ile kendinizi ödüllendirin.

Seksiyonel garaj kapıları, Avrupa Standardı 13241-1'in yüksek güvenlik talepleri uyarınca kontrol edilmiş ve sertifikalandırılmıştır. Eski kapınızın güncel güvenlik standartlarını yerine getirip getirmediğini Güvenlik Kontrol Listesi'nden kontrol edebilirsiniz.

Uygun kapı tipini seçin

Tercih sizin: Çift cidarlı seksiyonel garaj kapıları LPU 67 Thermo ve LPU 42 ile göze çarpan ve çok iyi ısı yalıtımına sahip bir kapıyı tercih edersiniz. Bunların yanında yüksek sağlamlık ve akıcılık da vardır. Tek cidarlı seksiyonel garaj kapısı LTE 42, ısı yalıtımı gerektirmeyen müstakil garajlar için çok uygundur. Evinizin görünümü ahşap ağırlıklıysa, masif ahşap dolgulu Hörmann LTH 42 seksiyonel garaj kapısı özellikle tercih edilmelidir.

LPU 67 Thermo

Enerji tasarruf kapısı, ısı izolasyonlu 67 mm kalınlığındaki paneller sayesinde harika bir ısı yalıtımıyla ön plana çıkmaktadır.

LPU 42

Çift cidarlı LPU 42 seksiyonel garaj kapısı 42 mm kalınlığındaki panelleriyle çok iyi bir izolasyon sağlamaktadır.

LTE 42

Tek cidarlı LTE 42 kapısı, ilave ısı yalıtımı gerektirmeyen müstakil garajlar için ekonomik çözümdür.

LTH 42

Masif ahşap garaj kapısı, ahşap evler veya örn. fabrika binaları veya cephe elemanları gibi ahşap elemanları çok olan binalar ile mükemmel uyum içindedir.

Çelik seksiyonel garaj kapıları için motifler

S-çizgili (LPU 42, LTE 42), RAL 9016 Trafik Beyaz

M-çizgili (LPU 67 Thermo, LPU 42, LTE 42), RAL 9016 Trafik Beyaz

D-çizgili (LPU 42), RAL 9016 Trafik Beyaz

T-çizgili (LPU 42), RAL 9016 Trafik Beyaz

L-çizgili (LPU 67 Thermo, LPU 42), RAL 9016 Trafik Beyaz

Kaset (LPU 42, LTE 42), RAL 9016 Trafik Beyaz

L-çizgili (LPU 67 Thermo, LPU 42), Motif 450, RAL 9016 Trafik Beyaz

L-çizgili (LPU 67 Thermo, LPU 42), Motif 456, RAL 9016 Trafik Beyaz

L-çizgili (LPU 67 Thermo, LPU 42), Motif 461, Camlı, RAL 9016 Trafik Beyaz; (Motif 451 Camsız)

L-çizgili (LPU 67 Thermo, LPU 42), Motif 457, RAL 9016 Trafik Beyaz

L-çizgili (LPU 67 Thermo, LPU 42), Motif 462, Camlı, RAL 9016 Trafik Beyaz; (Motif 452 Camsız)

L-çizgili (LPU 67 Thermo, LPU 42), Motif 458, RAL 9016 Trafik Beyaz

L-çizgili (LPU 67 Thermo, LPU 42), Motif 454, RAL 9016 Trafik Beyaz

L-çizgili (LPU 67 Thermo, LPU 42), Motif 469, Camlı, RAL 9016 Trafik Beyaz; (Motif 459 Camsız)

L-çizgili (LPU 67 Thermo, LPU 42), Motif 481, Camlı, RAL 9016 Trafik Beyaz; (Motif 471 Camsız)

T-çizgili (LPU 42), Motif 501, paslanmaz çelik görünümlü, boyalı ya da ahşap (resimdeki gibi) yekpare dolgulu

T-çizgili (LPU 42), Motif 500, paslanmaz çelik görünümlü veya ahşap (resimdeki gibi) kısa dolgulu, RAL 9016 Trafik Beyaz

Çelik seksiyonel kapılar için yüzeyler

Duragrain yüzeyi

Duragrain

Ayrıntılı, doğal ve gerçek renkleri yansıtan kapı yüzeyine sahip Duragrain yüzeyde, örn. beton (bkz. resim), pas veya doğal taş görünüm gibi 24 dekor arasından seçim yapabilirsiniz. İnovatif dijital baskı yöntemi ve üstün dayanıklı koruyucu boya, daima güzel ve çiziklere dayanıklı bir kapı görünümü sağlar.

Decograin yüzey

Decograin

UV ışınlara dayanıklı plastik kaplamalı Decograin yüzey, seksiyonel kapınıza dikkat çekici, otantik bir doğal ahşap görünümü ya da antrasitin zarif metalik görünümünü kazandırır. Beş doğal ahşap dekor veya bir zarif metalik dekor arasından seçim yapabilirsiniz.

Silkgrain yüzey

Silkgrain

İpeksi düz Silkgrain yüzey, zarif kapı görünümü sayesinde modern bir mimari için öncelikli seçenektir. Ayrıca % 50 daha kalın olan dış sac, panellerin daha sağlam olmasını ve daha yumuşak hareket etmesini sağlar. Bu yüzeyi Trafik Beyaz RAL 9016, 15 öncelikli renk veya isteğe bağlı RAL olarak edinebilirsiniz.

Sandgrain yüzey

Sandgrain

Hesabını bilen inşaat sahipleri için ince desenli yüzey, özellikle modern evler için uygundur ve Trafik Beyaz (RAL 9016) ve 3 öncelikli renkte edinebilir.

Woodgrain yüzey

Woodgrain

Otantik ahşap desenli ekonomik ve sağlam yüzeyde, yüzeyin işlemesi sayesinde küçük çizikler sorunsuz bir şekilde giderilebilir. Bu yüzeyi Trafik Beyaz RAL 9016, 15 öncelikli renk veya isteğe bağlı RAL olarak edinebilirsiniz.

Çelik seksiyonel kapılar için renkler

Çift cidarlı LPU seksiyonel kapıları ve yan kapıları standart olarak Trafik Beyaz (RAL 9016), 15 ekonomik öncelikli renkte ve yaklaşık RAL* uyarınca 200 rengin yanı sıra birçok NCS ve DB renklerinde edinebilirsiniz. Sandgrain yüzeyde, 3 öncelikli renk** arasından seçim yapabilirsiniz. Tek cidarlı LTE 42 kapıları, standart olarak Trafik Beyaz RAL 9016 olarak teslim edilir.

RAL 9016 trafik beyazı (standart renk)

15 öncelikli renk

RAL 9007 Gri Alüminyum

RAL 9006 Beyaz Alüminyum **

RAL 8028 Toprak Kahverengi **

RAL 8003 Kil Kahverengi

RAL 8001 Kahverengi

RAL 7040 Pencere Gri

RAL 7035 Açık Gri

RAL 7030 Taş Gri

RAL 7016 Antrasit Gri **

RAL 6009 Çam Yeşil

RAL 6005 Yosun Yeşil

RAL 5014 Güvercin Mavi

RAL 5011 Çelik Mavi

RAL 3003 Yakut Kırmızı

RAL 1015 Açık Fildişi

 

Lütfen dikkat ediniz:

Seksiyonel garaj kapılarının kapı iç tarafları genelde Kirli Beyaz (RAL 9002) renk tonunda teslim edilir. Olası bir panel eğilmesi kapıya hasar verebileceği için, çift cidarlı çelik kapıların güneşe doğru hizalanmasında koyu renklerden kaçınılmalıdır. Tüm renk bilgileri ilgili RAL rengine uygundur. Resimlerde gösterilen renkler ve yüzeyler, baskı tekniğinden kaynaklanan sebeplerden dolayı bağlayıcı değildir. Bu konuda Hörmann bayilerine danışabilirsiniz.

* RAL klasik renkler; Sedef görünümlü, parlak ve metalik renkler hariç.
** Sandgrain yüzey için öncelikli renkler

Masif ahşap seksiyonel garaj kapıları için motifler

S-çizgili, Kuzey Çamı

M-çizgili, Kuzey Çamı

L-çizgili, Kuzey Çamı

Kasetli, Kuzey Çamı

Model 401, Kuzey Çamı

Model 402, Kuzey Çamı

Model 403, Kuzey Çamı

Model 403, Kuzey Çamı, doğal taş süslemeli

Model 404, Kuzey Çamı

Model 404, Kuzey Çamı, doğal taş süslemeli

Model 405, Kuzey Çamı

Motif 405, Kuzey Çamı, opsiyonel menteşeli kapı donanımlı

Masif ahşap seksiyonel kapılar için ahşap türleri ve yüzeyler

Kuzey çamı

Kuzey çamı, ağırlıklı olarak düz lif hatlı açık renk bir çam ağacıdır. Budaklar, reçine keseleri, spiral şekli ve ""dallar"" sarı-kahverengi, ahşabın doğal karakteristiklerini yansıtır.

Hemlock

Hemlock, beyaz-gri ila açık gri-kahverengi, ağırlıklı olarak düz lif hatlı çam ağcıdır ve kahverengi lif yönüne doğru ilerleyen mineral lif şeritlere ve ağaç kabuğu ceplerine sahiptir.

Fırçalı yüzey

Her iki ahşap türünü fırçalanmış yüzey ile de temin edebilirsiniz. Kapınıza özellikle, uzman atölyelerin veya köy evi tarzı cazibesini sağlayan doğal bir görünüm sunar. Yüzey, tüm LTH seksiyonel garaj kapıları ve yan kapılar (V kaset hariç) için edinilebilir.

Masif ahşap seksiyonel kapılar için ahşap vernikler

Kireç Beyazı, vernikli veya opak

Çam

Tik

Gül ağacı

Abanoz

Akik grisi

Çam yeşili

Kuzey kırmızısı


Hörmann seksiyonel garaj kapılarını tercih etmek için iyi nedenler

Modern enerji tasarruf kapısı

Modern enerji tasarruf kapısı

Özellikle doğrudan eve bağlanan garajlarda, çift cidarlı seksiyonel garaj kapıları tavsiye edilir. Çok iyi ısı yalıtımlı LPU 42'nin yanında LPU 67 Thermo, günümüzde modern inşaatlardan ve modernleştirmeden beklenen herşeyi yerine getirmektedir: Isı izolasyonlu 0,33 W/(m²·K)'ye varan* U değerli paneller [1] sayesinde mükemmel bir ısı yalıtımı, çift dudak contası [2] sayesinde panel ara boşlukların çok iyi yalıtımı ve zemin düzensizliklerini dengeleyen ve enerji kayıplarını da azaltan çift alt panel lastiği sayesinde optimum zemin bağlantısı
* Kapının U değeri (5000 × 2125 mm) = 1,0 W/(m²·K)

Etkin ısı yalıtımı

Etkin ısı yalıtımı

Doğrudan eve bağlanan garajlarda, daima iyi bir ısı yalıtımına sahip garaj kapısı kullanılmalıdır. Özellikle LPU model olmak üzere zaten yüksek izolasyon değerlerine sahip garaj kapılarını daha da geliştirmek üzere Hörmann ThermoFrame plastik profili geliştirmiştir. Kapı kasasına monte edilen bu profil kasa ile duvar arasında bir ısı bariyeri oluşturarak yalıtımı %15'e kadar iyileştirir*.

Opsiyonel ThermoFrame profili tüm Hörmann seksiyonel kapılar için temin edebilirsiniz.

* 5000 x 2125 mm ölçülerinde çift cidarlı LPU seksiyonel garaj kapılarında ölçülen değerdir. 
Uzun ömürlü koruma

Uzun ömürlü koruma

Aşınmaya karşı dayanıklı, 4 cm boyundaki plastik kasa pabucu kasayı paslanma tehlikesi bulunan bölgede çevreler ve olası korozyona karşı sürdürülebilir şekilde korur. Rakiplerin çözümlerine kıyasla daha uzun süre etkili bu koruma sürekli ıslak ortamlarda da etkilidir.

Kasa pabucu, kapı zemin contası ile birlikte görsel olarak da bütünlük oluşturur.

Daima güzel Duragrain dekorları

Daima güzel Duragrain dekorları

24 dekorlu yeni Duragrain yüzey, ince ayrıntılı, doğal ve gerçek renkleri yansıtan kapı görünümüyle dikkat çekmektedir. Galvanizli panelin [3] astarı [2] üzerindeki inovatif bir dijital baskı [1] ve üstün dayanıklı bir koruyucu boyalı [4] nihai kaplama, daimi güzel bir kapı görünümünü sağlamaktadır. Kapı kasası kaplaması ve opsiyonel tamamlayıcı lento kaplaması, dekora uyarlanmış bir renkte teslim edilmektedir.

Eşit çizgi aralıkları

Eşit çizgi aralıkları

[1] Çizgili kapılarda eşit çizgi aralıkları ve görünmez panel geçişleri

Hörmann garaj kapıları, eşit ve düzgün panel dağılımıyla [A] benzerlerinden ayrılır. Bölmeler öyle şekillendirilmiştir ki, kapı kapalıyken paneller arası geçişler adeta görünmez.

Seksiyonel garaj kapınızla eşgörünümlü olacak şekilde benzer çizgi formuna sahip garaj yan kapıları da bu görünüme uyum katar.

[2] Rakip firma kapılarında farklı panel yükseklikleri nedeniyle eşit olmayan çizgi mesafeleri [B], [C] ve belli olan panel geçiş aralıkları. Bu durum kapıya estetik olmayan ve göze hoş görünmeyen bir görüntü verir.
Eşit kaset dağılımı

Eşit kaset dağılımı

[3] Eşit kaset dağılımı

Uyumlu bir genel görünüm için, Hörmann seksiyonel garaj kapılarında her bir kasetin arasındaki [D] yükseklik mesafelesi tam olarak aynıdır. Bunu sağlayabilmek için tüm kapı boyunca aynı yükseklikte paneller kullanılmıştır. Bir panel içerisindeki kasetlerin [E] arasındaki yatay mesafeler de aynıdır. Bu nedenle eşit bir kapı görünümü oluşur.

Seksiyonel garaj kapınızla eşgörünümlü olacak şekilde benzer çizgi formuna sahip garaj yan kapıları da bu görünüme uyum katar.

Rakip firma kapılarında farklı panel yükseklikleri nedeniyle [4] eşit olmayan kaset dağılımı [F], [G]. Bu durum kapıya estetik olmayan ve göze hoş görünmeyen bir görüntü verir.
Eş görünümlü kapı kasa ve perdesi

Eş görünümlü kapı kasa ve perdesi

Bir kapının uyumlu görünümü birçok küçük ayrıntıdan oluşur: Lento kaplaması [1] beyaz kapılarda ve tüm yüzeylerde, kapı panelleriyle eş görünümlü teslim edilmektedir. Böylece her şey birbirine tam uyumludur.

Yan kasalar [2] standart olarak beyaz Woodgrain yüzey ile sunulmaktadır. Sandgrain, Silkgrain veya Decograin yüzeyli seksiyonel kapılar için kasa kaplamasını opsiyonel olarak kapı panel yüzeyi ile aynı olacak şekilde temin edebilirsiniz. Micrograin kapılarda kasa kaplaması düz Silkgrain yüzeyle sunulur. Renkli ve Decograin yüzeyli kapılarda da opsiyonel olarak yan kasa [2] aynı renk, yüzey ve  seçeneği ile verilebilir. Bu kapılarda Lento kaplaması [1] her zaman kapı yüzey, renk ve stili ile eş görünümlü olarak temin edilir.
Eş görünümlü lento kaplaması

Eş görünümlü lento kaplaması

LPU kapılar için lento kaplaması , kaplama ve kapı kanadı arasındaki geçişin görünmez olması için en zarif çözümdür. Kapı kapalıyken üst kapı parçası kaplama ile hemyüz olur.

Hayatınızı kolaylaştıran çözümler

Hayatınızı kolaylaştıran çözümler

Eşiksiz personel kapısı opsiyonu garajınıza giriş çıkışı çok kolaylaştırır. Bisiklet, bahçe araç gereçlerini de garaj kapısını açmadan hareket ettirebilirsiniz. Paslanmaz çelik eşik ortada 10 mm ve kenarlarda 5 mm yüksekliğindedir. Böylece tekerlekli ekipmanları çok rahat hareket ettirir ve takılma olmadan kapıdan geçebilirsiniz.

Elbette, daha fazla güvenlik...

Elbette, daha fazla güvenlik...

Davetsiz misafirlerin Hörmann otomatik seksiyonel kapıları zorlayarak açma şansı yoktur. Garaj kapısı kapandığında, açılma emniyeti otomatik olarak hareket rayının dayanağına oturur, hemen kilitlenir ve zorlayarak açmaya karşı korunur.

Bu patentli kapı kilidi, tamamen mekanik olarak çalışır ve bu nedenle rakiplerin aksine, elektrik beslemesi olmadan da devreye girer.
Güvenlik sertifikalı BiSecur kablosuz sistemi

Güvenlik sertifikalı BiSecur kablosuz sistemi

İki yönlü, yüksek güvenlikli BiSecur kablosuz sistem, garaj ve bahçe giriş kapısı motorlarını, iç kapı motorlarını, aydınlatma ve daha fazlasını konforlu ve güvenli şekilde kontrol etmek için gelecek odaklı bir teknolojidir.

Hörmann tarafından geliştirilen, stabil, parazitsiz menzile sahip çok güvenli BiSecur şifreleme yöntemi, yabancıların kablosuz sinyalinizi kopyalayamayacak güvenliği sağlamaktadır. Bochum Ruhr Üniversitesi ve bağımsız test enstitüleri güvenlik uzmanları tarafından test edilmiş, online bankacılık sistemleri seviyesinde güvenli bulunmuş ve sertifikalandırılmıştır.
Mükemmel uyumlu

Mükemmel uyumlu

Tüm BiSecur motorlar, alıcılar ve kontrol elemanları % 100  uyumludur. Bu sayede sadece uzaktan kumandanızda butona veya garaj ve bahçe kapınızın yanında kablosuz butona basarak ev kapı kilitlerini, kapı motorlarını veya BiSecur alıcılı diğer cihazları da kontrol edebilirsiniz. Her Hörmann motorunda bulunan standart HCP arabirimi* sizin için daha fazlasına olanak tanımaktadır. Bu sayede tüm Hörmann garaj ve giriş kapısı motorları, kolayca harici Smart Home sistemlerine entegre edilebilir.

Kapı konum kontrolü

Kapı konum kontrolü

Rüzgarda veya kötü hava koşullarında,  kapının kapalı olup olmadığını kontrol etmek için kapı önüne çıkmanıza gerek yok. HS 5 BS uzaktan kumandada butona basıldığında LED'in rengi kapı pozisyonunu gösterir. Arzu ederseniz bir butona basarak* kapıyı kapatabilirsiniz. Bir kapı, ancak bu kadar rahat ve güvenli şekilde kontrol edilebilir.

* kapıya görüş olmayan kullanımlarda ilave bir fotosel gerekmektedir.

Mükemmel tasarım

Mükemmel tasarım

Özel BiSecur uzaktan kumandalar siyah veya beyaz tasarımın yanı sıra, rahat bir şekilde elinize oturan zarif biçimiyle de göze çarpmaktadır.
Hörmann BiSecur uzaktan kumandaları, opsiyonel piyano siyahı yüksek parlak yüzey görünümüyle "Reddot Design Award" tasarım ödülüne layık görülmüştür.

Resim: Uzaktan kumanda istasyonlu (Opsiyonel) HS 5 BS uzaktan kumanda.

Kapının özel iç görünümü

Kapının özel iç görünümü

Garajını hobi odası olarak da kullananlar, garajında uyumlu bir kapı görünümünü de istemektedir. LPU 67 Thermo'nun premium modeli tam da bu arzuları yerine getirmektedir: komple kasa***, hareket ve bağlantı raylarının yanı sıra tüm kızaklar, kapı kanadının iç tarafıyla RAL 9002 Gri Beyaz olarak, eş görünümlü teslim edilir. Böylece kapı, uyumlu bir şekilde iç alana dahil olur ve garajın görünümünü zenginleştirir. Ayrıca kapınız, tandem makaralar üzerinden özellikle sakin ve eşit çalışır.

 *** Kasanın dış görünümü Gri Beyaz RAL 9002 olarak da mevcut, bu yüzden Trafik Beyazı RAL 9016 kapılarında kasa kaplaması tavsiye edilir.

Resim galerisi

T-çizgili

RAL 7016 Antrasit Gri, Motif 500 paslanmaz çelik görünümlü dolgulu

T-çizgili

Silkgrain, RAL 7030 Kaya Grisi, Motif 501 ahşap görünümlü dolgulu

Motif 405

Masif ahşap kapı, beyaz boyalı, dekoratif menteşeli kapı donanımı ve tutamakları ile

M-çizgili

Decograin, Rosewood

T-çizgili

Silkgrain, RAL 7016 Antrasit Gri, Motif 500 ahşap görünümlü dolgulu

S-çizgili

Woodgrain, RAL 6009 Tanen Yeşili

Kasetli

Woodgrain, RAL 7016 Antrasit Gri

M-çizgili

RAL 7016 Antrasit Gri; Hörmann ana giriş kapısı ThermoSafe Motif 565, RAL 7016 Antrasit Gri,  opsiyonel yan parçalar ve üst sabit pencere ile

Kasetli

Decograin, Golden Oak

Kataloglar
Videolar

Hörmann BiSecur kablosuz sistem: Güvenilir, konforlu, özel…

Garaj kapısı motorları - Güvenilir emniyet.