Seksiyonel garaj kapıları

Tasarımın sağladığı avantajlar

Seksiyonel garaj kapıları dikey olarak açılır ve tavanın altında askıda hareket ederek yer tasarrufu sağlar. Bu yapı şekli sayesinde garaj önü ve içindeki hacim en verimli şekilde kullanılmış olur. Seksiyonel garaj kapıları her garaj açıklığına takılabilir ve yekpare kapılara göre 14 cm'ye kadar daha fazla geçiş genişliği sağlar. Ayrıca dört yanındaki uzun ömürlü elastik ve dış hava koşullarına dayanıklı contalarla dış ortamdan en iyi şekilde yalıtılmıştır.

Hörmann seksiyonel garaj kapıları, TS EN 13241-1 Standartı'nın yüksek güvenlik gereksinimlerine göre test edilmiş ve sertifikalandırılmıştır. Eski kapınızın güncel TS EN güvenlik standartlarını yerine getirip getirmediğini Güvenlik Kontrol Listesi'nden kontrol edebilirsiniz.

Uygun kapı tipini seçin

Tercih sizin:  Çift cidarlı seksiyonel kapılar LPU 67 Thermo veya LPU 42 stabil, sessiz çalışan ve çok iyi bir ısı yalıtımına sahip modellerdir.  Tek cidarlı seksiyonel garaj kapısı LTE 42 ise ısı yalıtımı gerektirmeyen müstakil garajlar için çok uygundur. Evinizin dış tasarımında ahşap ön planda ise masif ahşap dolgulu Hörmann LTH 42 seksiyonel kapısı size en uygun tercih olacaktır.

LPU 67 Thermo

Yüksek enerji tasarruflu bu kapılar 67 mm kalınlığındaki paneller sayesinde mükemmel ısı yalıtımı sağlar.

LPU 42

Çift cidarlı LPU 42 seksiyonel garaj kapısı 42 mm kalınlığındaki panelleriyle çok iyi bir izolasyon, yüksek stabilite ve sessiz çalışma sağlar.

LTE 42

Tek cidarlı LTE 42 kapısı, ilave ısı yalıtımına ihtiyacı olmayan müstakil garajlar için ekonomik çözümdür.

LTH 42

Masif ahşap garaj kapısı, dış tasarımında ahşabın ağırlıklı olduğu binalar ile mükemmel uyum içindedir.

Çelik seksiyonel kapı motifleri

S-çizgili (LPU 42, LTE 42), RAL 9016 Trafik Beyaz

M-çizgili (LPU 67 Thermo, LPU 42, LTE 42), RAL 9016 Trafik Beyaz

D-çizgili (LPU 42), RAL 9016 Trafik Beyaz

T-çizgili (LPU 42), RAL 9016 Trafik Beyaz

L-çizgili (LPU 67 Thermo, LPU 42), RAL 9016 Trafik Beyaz

Kaset (LPU 42, LTE 42), RAL 9016 Trafik Beyaz

L-çizgili (LPU 67 Thermo, LPU 42), Motif 450, RAL 9016 Trafik Beyaz

L-çizgili (LPU 67 Thermo, LPU 42), Motif 456, RAL 9016 Trafik Beyaz

L-çizgili (LPU 67 Thermo, LPU 42), Motif 461, Camlı, RAL 9016 Trafik Beyaz; (Motif 451 Camsız)

L-çizgili (LPU 67 Thermo, LPU 42), Motif 457, RAL 9016 Trafik Beyaz

L-çizgili (LPU 67 Thermo, LPU 42), Motif 462, Camlı, RAL 9016 Trafik Beyaz; (Motif 452 Camsız)

L-çizgili (LPU 67 Thermo, LPU 42), Motif 458, RAL 9016 Trafik Beyaz

L-çizgili (LPU 67 Thermo, LPU 42), Motif 454, RAL 9016 Trafik Beyaz

L-çizgili (LPU 67 Thermo, LPU 42), Motif 469, Camlı, RAL 9016 Trafik Beyaz; (Motif 459 Camsız)

L-çizgili (LPU 67 Thermo, LPU 42), Motif 481, Camlı, RAL 9016 Trafik Beyaz; (Motif 471 Camsız)

T-çizgili (LPU 42), Motif 501, paslanmaz çelik görünümlü, boyalı ya da ahşap (resimdeki gibi) yekpare dolgulu

T-çizgili (LPU 42), Motif 500, paslanmaz çelik görünümlü veya ahşap (resimdeki gibi) kısa dolgulu, RAL 9016 Trafik Beyaz

Ahşap seksiyonel kapı motifleri

S-çizgili, Kuzey Çamı

M-çizgili, Kuzey Çamı

L-çizgili, Kuzey Çamı

Kasetli, Kuzey Çamı

Model 401, Kuzey Çamı

Model 402, Kuzey Çamı

Model 403, Kuzey Çamı

Model 403, Kuzey Çamı, doğal taş süslemeli

Model 404, Kuzey Çamı

Model 404, Kuzey Çamı, doğal taş süslemeli

Model 405, Kuzey Çamı

Motif 405, Kuzey Çamı, opsiyonel menteşeli kapı donanımlı

Hörmann seksiyonel garaj kapılarını tercih etmek için iyi nedenler

Eşit çizgi aralıkları

Eşit çizgi aralıkları

[1] Çizgili kapılarda eşit çizgi aralıkları ve görünmez panel geçişleri

Hörmann garaj kapıları, eşit ve düzgün panel dağılımıyla [A] benzerlerinden ayrılır. Bölmeler öyle şekillendirilmiştir ki, kapı kapalıyken paneller arası geçişler adeta görünmez.

Seksiyonel garaj kapınızla eşgörünümlü olacak şekilde benzer çizgi formuna sahip garaj yan kapıları da bu görünüme uyum katar.

[2] Rakip firma kapılarında farklı panel yükseklikleri nedeniyle eşit olmayan çizgi mesafeleri [B], [C] ve belli olan panel geçiş aralıkları. Bu durum kapıya estetik olmayan ve göze hoş görünmeyen bir görüntü verir.
Eşit kaset dağılımı

Eşit kaset dağılımı

[3] Eşit kaset dağılımı

Uyumlu bir genel görünüm için, Hörmann seksiyonel garaj kapılarında her bir kasetin arasındaki [D] yükseklik mesafelesi tam olarak aynıdır. Bunu sağlayabilmek için tüm kapı boyunca aynı yükseklikte paneller kullanılmıştır. Bir panel içerisindeki kasetlerin [E] arasındaki yatay mesafeler de aynıdır. Bu nedenle eşit bir kapı görünümü oluşur.

Seksiyonel garaj kapınızla eşgörünümlü olacak şekilde benzer çizgi formuna sahip garaj yan kapıları da bu görünüme uyum katar.

Rakip firma kapılarında farklı panel yükseklikleri nedeniyle [4] eşit olmayan kaset dağılımı [F], [G]. Bu durum kapıya estetik olmayan ve göze hoş görünmeyen bir görüntü verir.
Eş görünümlü kapı kasa ve perdesi

Eş görünümlü kapı kasa ve perdesi

Bir kapının uyumlu görünümü birçok küçük ayrıntıdan oluşur: Lento kaplaması [1] beyaz kapılarda ve tüm yüzeylerde, kapı panelleriyle eş görünümlü teslim edilmektedir. Böylece her şey birbirine tam uyumludur.

Yan kasalar [2] standart olarak beyaz Woodgrain yüzey ile sunulmaktadır. Sandgrain, Silkgrain veya Decograin yüzeyli seksiyonel kapılar için kasa kaplamasını opsiyonel olarak kapı panel yüzeyi ile aynı olacak şekilde temin edebilirsiniz. Micrograin kapılarda kasa kaplaması düz Silkgrain yüzeyle sunulur. Renkli ve Decograin yüzeyli kapılarda da opsiyonel olarak yan kasa [2] aynı renk, yüzey ve  seçeneği ile verilebilir. Bu kapılarda Lento kaplaması [1] her zaman kapı yüzey, renk ve stili ile eş görünümlü olarak temin edilir.
Eş görünümlü lento kaplaması

Eş görünümlü lento kaplaması

LPU kapılar için lento kaplaması , kaplama ve kapı kanadı arasındaki geçişin görünmez olması için en zarif çözümdür. Kapı kapalıyken üst kapı parçası kaplama ile hemyüz olur.

Seçkin kapı iç görünümü

Seçkin kapı iç görünümü

Garajını hobi odası olarak da kullananlar, garajın içinde de uyumlu bir kapı görünümünü isterler. LPU 67 Thermo'nun premium modeli tam da bu isteğe cevap verir: komple kasa*, hareket ve bağlantı raylarının yanı sıra tüm kızaklar ve kapı kanadının iç tarafı eş görünümlü, Gri Beyaz RAL 9002 olarak  teslim edilir. Böylece kapı iç mekana uyum sağlar ve konforunuzu artırır. Ayrıca kapınız, tandem makaralar sayesinde  sessiz ve sarsıntısız çalışır.

* Kasanın dış görünümü RAL 9002 Gri Beyaz olarak da mevcuttur, bu yüzden RAL 9016 Trafik Beyaz  kapılarda kasa kaplaması tavsiye edilir.
Uzun ömürlü koruma

Uzun ömürlü koruma

Aşınmaya karşı dayanıklı, 4 cm boyundaki plastik kasa pabucu kasayı paslanma tehlikesi bulunan bölgede çevreler ve olası korozyona karşı sürdürülebilir şekilde korur. Rakiplerin çözümlerine kıyasla daha uzun süre etkili bu koruma sürekli ıslak ortamlarda da etkilidir.

Kasa pabucu, kapı zemin contası ile birlikte görsel olarak da bütünlük oluşturur.

Etkin ısı yalıtımı

Etkin ısı yalıtımı

Doğrudan eve bağlanan garajlarda, daima iyi bir ısı yalıtımına sahip garaj kapısı kullanılmalıdır. Özellikle LPU model olmak üzere zaten yüksek izolasyon değerlerine sahip garaj kapılarını daha da geliştirmek üzere Hörmann ThermoFrame plastik profili geliştirmiştir. Kapı kasasına monte edilen bu profil kasa ile duvar arasında bir ısı bariyeri oluşturarak yalıtımı %15'e kadar iyileştirir*.

Opsiyonel ThermoFrame profili tüm Hörmann seksiyonel kapılar için temin edebilirsiniz.

* 5000 x 2125 mm ölçülerinde çift cidarlı LPU seksiyonel garaj kapılarında ölçülen değerdir. 
Hayatınızı kolaylaştıran çözümler

Hayatınızı kolaylaştıran çözümler

Eşiksiz personel kapısı opsiyonu garajınıza giriş çıkışı çok kolaylaştırır. Bisiklet, bahçe araç gereçlerini de garaj kapısını açmadan hareket ettirebilirsiniz. Paslanmaz çelik eşik ortada 10 mm ve kenarlarda 5 mm yüksekliğindedir. Böylece tekerlekli ekipmanları çok rahat hareket ettirir ve takılma olmadan kapıdan geçebilirsiniz.

Enerji tasarruflu, modern kapılar

Enerji tasarruflu, modern kapılar

Özellikle doğrudan eve bağlanan garajlarda, çift cidarlı seksiyonel kapılar tavsiye edilmektedir. Çok iyi ısı yalıtımlı LPU 42'nin yanında LPU 67 Thermo, günümüzde modern inşaatlardan beklenen herşeyi yerine getirmektedir: Isı izolasyonlu 0,33 W/(m²·K)'e kadar* U değerli paneller sayesinde [1] mükemmel bir ısı yalıtımı, çift dudak contası [2] sayesinde panel ara boşlukların çok iyi yalıtımı ve zemin düzensizliklerini dengeleyen ve enerji kayıplarını da azaltan, çift alt panel lastiği sayesinde optimum zemin bağlantısı.

* Kapının UD değeri (5000 × 2125 mm) = 1,0 W/(m²·K)
Elbette, daha fazla güvenlik...

Elbette, daha fazla güvenlik...

Davetsiz misafirlerin Hörmann otomatik seksiyonel kapıları zorlayarak açma şansı yoktur. Garaj kapısı kapandığında, açılma emniyeti otomatik olarak hareket rayının dayanağına oturur, hemen kilitlenir ve zorlayarak açmaya karşı korunur.

Bu patentli kapı kilidi, tamamen mekanik olarak çalışır ve bu nedenle rakiplerin aksine, elektrik beslemesi olmadan da devreye girer.
Güvenliği onaylı, BiSecur kablosuz sistem

Güvenliği onaylı, BiSecur kablosuz sistem

İki yönlü, yüksek güvenlikli BiSecur kablosuz sistemi, garaj ve bahçe giriş kapısı motorlarını, iç kapı motorlarını, aydınlatma ve daha fazlasını konforlu ve güvenli şekilde kontrol etmek için gelecek odaklı bir teknolojidir.

Hörmann tarafından geliştirilen, stabil, parazitsiz menzile sahip, yüksek güvenlikli BiSecur şifreleme işlemi, yabancıların kablosuz sinyalinizi kopyalamasını imkansız kılar. Bochum Ruhr Üniversitesi güvenlik uzmanları tarafından test edilmiş, online bankacılık sistemleri seviyesinde güvenli bulunmuş ve sertifikalanmıştır.
Birbirleriyle %100 uyumlu Hörmann ürünleri

Birbirleriyle %100 uyumlu Hörmann ürünleri

Tüm BiSecur motorlar, alıcılar ve kontrol elemanları birbirleriyle %100 uyumludur. Bir uzaktan kumandayla ya da bir kablosuz şifreleme ünitesiyle, garaj kapınızın yanı sıra, Hörmann motor ile donatılmış bahçe giriş kapınızı, iç kapı motorlarınızı veya BiSecur alıcılı diğer cihazlarınızı açabilirsiniz.

Mobil uygulamamızla* ve  BiSecur Gateway ile garaj ve bahçe giriş kapınızı, Hörmann ev kapınızı** veya iç kapı PortaMatic motorunun yanı sıra diğer cihazları rahatça akıllı cep telefonu veya tablet üzerinden kontrol edebilirsiniz.

* iOS ve Android işletim sistemli akıllı cep telefonu veya tablet için.
** Bu fonksiyon için ThermoCarbon / ThermoSafe Hörmann ev kapınızın otomatik kilit S5 / S7 Smart ile donatılmış olması gerekmektedir.
Kapı konum kontrolü

Kapı konum kontrolü

Rüzgarda veya kötü hava koşullarında,  kapının kapalı olup olmadığını kontrol etmek için kapı önüne çıkmanıza gerek yok. HS 5 BS uzaktan kumandada butona basıldığında LED'in rengi kapı pozisyonunu gösterir. Arzu ederseniz bir butona basarak* kapıyı kapatabilirsiniz. Bir kapı, ancak bu kadar rahat ve güvenli şekilde kontrol edilebilir.

* kapıya görüş olmayan kullanımlarda ilave bir fotosel gerekmektedir.

Mükemmel tasarım

Mükemmel tasarım

Özel BiSecur uzaktan kumandalar siyah veya beyaz tasarımın yanı sıra, rahat bir şekilde elinize oturan zarif biçimiyle de göze çarpmaktadır.
Hörmann BiSecur uzaktan kumandaları, opsiyonel piyano siyahı yüksek parlak yüzey görünümüyle "Reddot Design Award" tasarım ödülüne layık görülmüştür.

Resim: Uzaktan kumanda istasyonlu (Opsiyonel) HS 5 BS uzaktan kumanda.

Resim galerisi

T-çizgili

RAL 7016 Antrasit Gri, Motif 500 paslanmaz çelik görünümlü dolgulu

T-çizgili

Silkgrain, RAL 7030 Kaya Grisi, Motif 501 ahşap görünümlü dolgulu

Motif 405

Masif ahşap kapı, beyaz boyalı, dekoratif menteşeli kapı donanımı ve tutamakları ile

M-çizgili

Decograin, Rosewood

T-çizgili

Silkgrain, RAL 7016 Antrasit Gri, Motif 500 ahşap görünümlü dolgulu

S-çizgili

Woodgrain, RAL 6009 Tanen Yeşili

Kasetli

Woodgrain, RAL 7016 Antrasit Gri

M-çizgili

RAL 7016 Antrasit Gri; Hörmann ana giriş kapısı ThermoSafe Motif 565, RAL 7016 Antrasit Gri,  opsiyonel yan parçalar ve üst sabit pencere ile

Kasetli

Decograin, Golden Oak

Kataloglar
Videolar

Hörmann BiSecur kablosuz sistem: Güvenilir, konforlu, özel…

Garaj kapısı motorları - Güvenilir emniyet.

SupraMatic garaj kapısı motoru - Düello.