RollMatic sarmal garaj kapıları

Her garaja uygun tasarım

RollMatic sarmal garaj kapıları dikey olarak açılır ve garajda çok az yer kaplar. Tasarımı sayesinde garaj içinde ve garaj önünde maksimum hacim sağlar. Kapı açıklığı formunun önemi yoktur, Rollmatic kolaylıkla monte edilebilir.

Binanızın mimarisine ve rengine en uygun Rollmatic modelini ahşap görünümlü Decograin ya da 11 renk seçeneğine sahip Decopaint lamel seçenekleri arasından oluşturabilirsiniz. Dilerseniz eş görünümlü yan kapı da temin edebilirsiniz.

 

 

RollMatic sarmal garaj kapısı

Noir 2100 Sablé Antrasit Metalik

RollMatic sarmal garaj kapıları

Sarmal tip RollMatic açıklık önüne ve arkasına monte edilebilir. Birbirleriyle tam uyumlu motor, kumanda ve kapı komponentleri uzun ömürlü ve konforlu kullanım sunar.  Motorun yumuşak hızlanma ve durma özelliği sayesinde kapı sessiz çalışmaktadır ve sarsıntılara karşı korunmaktadır. Çift yay tekniği ile sağlanan düşme emniyeti sayesinde ilave güvenlik cihazına ihtiyaç yoktur.

RollMatic sarmal kapı

RAL 9016 Trafik Beyaz

RollMatic OD Garaj Kapısı

RollMatic OD Garaj Kapısı

RAL 7016 Antrasit Gri

RollMatic OD Garaj Kapısı

RAL 9016 Trafik Beyaz

Tavana açılır RollMatic OD garaj kapısı yer tasarrufu sağlayan tasarımı ile eski kapıların değişimi için çok uygundur. Kapı kasasının ince konstrüksiyonu, çok dar yerlerde bile montaja olanak tanımaktadır. Kompakt yapı şekli sayesinde kapı sadece 60 mm'lik lento gerektirmektedir.  Standart motor ProMatic, ilave bir lento gerektirmeksizin sağ veya sol yatay hareket rayına monte edilebilir.

Kapının daha hızlı açılmasını isterseniz opsiyonel SupraMatic motor ile temin edebilirsiniz. Garajı havalandırmak için ilave açıklık yüksekliği ve uzaktan kumanda ile kontrol edilen motor lambası gibi fonksiyonlar konforunuzu arttıracaktır. 

Hörmann RollMatic garaj kapılarını tercih etmek için iyi nedenler

Güvenilir ve emniyetli: karşı ağırlık yayı

Güvenilir ve emniyetli: karşı ağırlık yayı

Hareket raylarına entegre bir ağırlık dengeleme sistemi, kapının açılması ve kapanması sırasında motoru destekler ve motor mekaniğini korur. Acil durumlarda kapıyı, döndürme koluna gerek olmadan, elle açmak mümkündür. Çoklu yay setleri ve çift çelik halat kapı kanadını her pozisyonda düşmeye karşı korur. 

Şafttaki özel profil kilitleme mekanizması sayesinde kapının dış müdahale ile elle açılması önlenir.   

Güvenlik sertifikalı BiSecur kablosuz sistemi

Güvenlik sertifikalı BiSecur kablosuz sistemi

İki yönlü, yüksek güvenlikli BiSecur kablosuz sistem, garaj ve bahçe giriş kapısı motorlarını, iç kapı motorlarını, aydınlatma ve daha fazlasını konforlu ve güvenli şekilde kontrol etmek için gelecek odaklı bir teknolojidir.

Hörmann tarafından geliştirilen, stabil, parazitsiz menzile sahip çok güvenli BiSecur şifreleme yöntemi, yabancıların kablosuz sinyalinizi kopyalayamayacak güvenliği sağlamaktadır. Bochum Ruhr Üniversitesi ve bağımsız test enstitüleri güvenlik uzmanları tarafından test edilmiş, online bankacılık sistemleri seviyesinde güvenli bulunmuş ve sertifikalandırılmıştır.
Güvenilir devreden çıkarma otomatiği

Güvenilir devreden çıkarma otomatiği

RollMatic kapılar, yumuşak kalkış ve duruşlu motorları sayesinde sessizdir ve uzun ömürlüdür. Kapı, ağırlık dengelemesi sistemi ve güvenilir devreden çıkarma otomatiği sayesinde, beklenmedik engellerde güvenli şekilde durur. Daha fazla koruma ve emniyet için temassız çalışan fotosel de ilave olarak kullanılabilir.

Mükemmel uyumlu

Mükemmel uyumlu

Tüm BiSecur motorlar, alıcılar ve kontrol elemanları % 100  uyumludur. Bu sayede sadece uzaktan kumandanızda butona veya garaj ve bahçe kapınızın yanında kablosuz butona basarak ev kapı kilitlerini, kapı motorlarını veya BiSecur alıcılı diğer cihazları da kontrol edebilirsiniz. Her Hörmann motorunda bulunan standart HCP arabirimi* sizin için daha fazlasına olanak tanımaktadır. Bu sayede tüm Hörmann garaj ve giriş kapısı motorları, kolayca harici Smart Home sistemlerine entegre edilebilir.

Kompakt sarmal kapı

Kompakt sarmal kapı

RollMatic sarmal kapılar, garaj tavanının kapanmaması gereken durumlarda veya garajınız seksiyonel veya yekpare tip garaj kapıları için çok küçükse, en iyi çözümdür.  Sarmal kapının lamelleri kompakt bir şekilde kapı açıklığının lentosunda sarılır ve böylece tavan alanı aydınlatma veya ilave depolama alanı olarak serbest kalır. İç tavan yüksekliğinin ve montaj alanının yetersiz olması durumunda RollMatic'i garaj açıklığının önünde dış sarmal kapı olarak da temin edebilirsiniz.

Kapı konum kontrolü

Kapı konum kontrolü

Rüzgarda veya kötü hava koşullarında,  kapının kapalı olup olmadığını kontrol etmek için kapı önüne çıkmanıza gerek yok. HS 5 BS uzaktan kumandada butona basıldığında LED'in rengi kapı pozisyonunu gösterir. Arzu ederseniz bir butona basarak* kapıyı kapatabilirsiniz. Bir kapı, ancak bu kadar rahat ve güvenli şekilde kontrol edilebilir.

* kapıya görüş olmayan kullanımlarda ilave bir fotosel gerekmektedir.

Yer tasarruflu, tavana açılır garaj kapısı

Yer tasarruflu, tavana açılır garaj kapısı

Çok az lento yüksekliğine sahip garajlarda, RollMatic OD tavana açılır garaj kapıları özellikle uygun çözümdür. Kapı lamelleri, dar hareket rayları üzerinden tavanda hareket eder. Yer tasarruflu, yan montajlı motor sayesinde RollMatic OD için sadece 60 mm lento yüksekliği yeterlidir.

Mükemmel tasarım

Mükemmel tasarım

Özel BiSecur uzaktan kumandalar siyah veya beyaz tasarımın yanı sıra, rahat bir şekilde elinize oturan zarif biçimiyle de göze çarpmaktadır.
Hörmann BiSecur uzaktan kumandaları, opsiyonel piyano siyahı yüksek parlak yüzey görünümüyle "Reddot Design Award" tasarım ödülüne layık görülmüştür.

Resim: Uzaktan kumanda istasyonlu (Opsiyonel) HS 5 BS uzaktan kumanda.

Resim galerisi

Sarmal garaj kapısı

Decograin, Golden Oak

Sarmal garaj kapısı ve yan kapı

RAL 9016 Trafik Beyaz

Sarmal garaj kapısı ve yan kapı

RAL 9016 Trafik Beyaz

Kataloglar
Videolar

Hörmann BiSecur kablosuz sistem: Güvenilir, konforlu, özel…